Woodwork for Autodesk Inventor - Özellikler

İskelet Giydirme

Bu işlem paketi, iskelet tasarım sürecini önemli ölçüde hızlandırmaya yarar. Artık kullanıcılar panellerle oluşturulmuş mobilya hacmini giydirebilir, paralel bir panel yapabilir ve bu panelleri kesebilir.

Metaryel Atama

Woodwork, Autodesk Inventora, kullanıcının mobilya malzemelerini (Masif ahşap, Tahta, Lamine , Çok tabakalı tahta, Çubuk, Masaüstü, Kaplama / film, Kenar bantlama, Boya) kolayca ve görsel olarak eklenmesine olanak sağlayan ekstra bir özellik eklemektedir. Kullanıcı tarafından serbestçe malzeme ilavesine imkan tanır.

Otomatik Zıvana ve Yuva Oluşturma

Woodwork geleneksel sistemlerden farklı olarak, öncelikle bir modelde donanım bağlantılarını hızlı bir şekilde ayarlamanıza ve gerekli deliklerin buna göre otomatik olarak kesilmesine olanak tanıyan kendi gömme kesme yöntemini kullanır.

Mobilya Donanımında Çoklu Düzenleme

Woodwork montaj elemanlarında önceden mevcut olan tasarım bağlantılarını (iMate) kullanan kendi bileşen düzenlemesini kullanır. Tasarımcının, belirli bir bileşenin hangi yük bileşenine takılması gerektiğini belirlemek ve sadece belirtilen yük taşıyıcı geometrik öğeye göre tüm olası konum kombinasyonlarında otomatik olarak çarpılması gerekir. Standart Autodesk Inventor mekanizmalarına kıyasla bu, bir mobilya parçasında daha hızlı bir bağlantı düzenlemesi sağlar.

 
                            

Otomatik Kafes ve Gözde Üretimi

Woodwork, tek bir tuşa basarak atanan kenar  malzemesine göre kafes gövdelerini otomatik olarak oluşturmanızı ve parça modelinin boyutlarını buna göre yeniden hesaplamanızı sağlar.

Parça ve Boşlukların Boyut Hesabı

Woodwork'in malzeme atama komutunu kullanan tasarımcı, ana malzemeyi parçanın kesileceği bir Inventor parçasına kolayca atayabilir ve mobilya konstrüksiyonunu gerçekleştirmek için gerekli olan parçanın yüzeyleri için kaplamalar yerleştirebilir.

      

Kesme Optimizasyonu Raporlama

Woodwork özellikleri birleştirmek için çok esnek bir mekanizmaya sahiptir. Bunu başarmak için, MS Excel formatında şablonu değiştirmeniz yeterlidir ve bu şekilde istediğiniz formun raporunu oluşturabilirsiniz. Bu ilke, istenen bir formun raporlarının kolayca oluşturulmasına ve raporların hazırlanmasına ve böylece diğer programlar tarafından desteklenmelerine olanak tanır.

Otomatik Çizim Dosyası Oluşturma

Woodwork tek bir komutla ürün çizim dosyasının otomatik oluşturulmasına izin verir. Kullanıcı tasarlanmış ürünlerinden herhangi birini açabilir ve seçilmiş bir çizim paketi oluşturabilir. Bunlar, baskı etiketleri, vb. Için üretim çizimleri veya belgeler içerebilir. Çizimleri yeni ek formatlara aktarabilir - PDF, DWG, DXF ve DWF.

Listeleme(BOM)

Woodwork tasarlanan 3D mobilya modeline dayalı mobilya üretimi için gerekli olan otomatik bilgi üretimine izin veren kendi spesifikasyonları mevcuttur.

Prototip ve Montaj Kopyalama

Woodwork mevcut herhangi bir mobilya modelinin bağımsız bir kopyasını almanızı sağlar, böylece tasarımcı, farklı konsept ve boyutlara sahip aynı konseptin benzer mobilyalarını hızlı bir şekilde tasarlayabilir.

CNC – Üretime Hazırlık

Woodwork mobilya parçalarının geometrisine dayanan, CNC takım tezgahları için programların kolayca hazırlanmasını sağlayan isteğe bağlı bir CAM özelliğine sahiptir. Bunu yapabilmek için, parçanın referans noktasını belirlemeniz ve gerekli fonksiyonları kullanmanız yeterlidir: delme, frezeleme, zıvanalama veya kesme.

Şu anda, Woodwork aşağıdaki formatları mevcuttur:

 • BiesseWorks (.cix)
 • AlphaCAM (.dxf)
 • CNI Informatica (.cni)
 • AutoCAD (.dxf)
 • TpaCAD (.tcn)
 • EdiCAD (.tcn)
 • IMAwop (.fmc)
 • MasterWood (.tlf)
 • WoodWOP (.mpr)
 • TwinCAM (.dxf)
 • Hops (.hop)

Malzeme Görünüm Sihirbazı

Kullanıcı, Autodesk Inventor malzeme ve görünüm kütüphanesini, Autodesk Inventor bileşenlerinde bulunan malzeme ve görünüm kitaplığında ve görünümlerin tanımında yer alan bağlantılardan kopmadan ağ sürücüsündeki veya kendi bilgisayar sürücüsündeki yeni bir yere taşıyabilir.

Autodesk Vault Professional ile Entegrasyon

Woodwork üretilen bilgileri Autodesk Vault Professional ürün veri yönetim sistemi ile bütünleştirme seçeneği sunar. Inventor ve Autodesk Vault Professional yazılımı için uygun konfigürasyon ve  bu tür bileşen parametrelerini, Woodwork programı ile çalışırken, atanan parça veya iş parçası boyutları, malzeme veya renk kodları gibi bilgileri otomatik olarak transfer etmenizi sağlar.

 

Woodwork for Autodesk Inventor Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım