Autodesk PowerMill - Özellikler

Bu tür zorluklarla mı karşılaşıyorsunuz?

  • Parça boyutu ve karmaşıklığı, mevcut CAM yazılımınızın yeteneklerinin ötesinde.
  • Mevcut işleme yöntemleriniz verimsiz ve çok fazla miktarda boşta gezme içeriyor.
  • El ile parlatma gerektirmeyen parçalar oluşturmaya ihtiyacınız var.
  • Müşterileriniz çok yüksek seviyede hassasiyet ve yüzey bitirme kalitesi talep ediyor ancak siz bu kalitedeki ürünlerin teslimat süresini yetiştirmede sıkıntı yaşıyorsunuz.
  • Yeni bir 5-eksen CNC tezgâhı aldınız ve bu tezgâhın gerçek yeteneklerinden sonuna kadar faydalanmanızı sağlayacak bir yazılım ihtiyacınız var.
  • Parçalarınızı nasıl kesmek istediğinizi biliyorsunuz ve isteklerinizi karşılayan esneklik ve kontrol seviyesi sunan bir CAM yazılımına ihtiyaç duyuyorsunuz.
  • Genellikle büyük, düzenli olmayan STL ağları işliyorsunuz.

Yüksek hızlı işleme

PowerMill yüksek hızlı işleme ile karmaşık parçalarınızı daha hızlı işleyin. Üstün seviye malzeme kaldırma oranları, çevrim süreleri ve takım ömrü elde etmek için kesme ağzı uzunluğununun tamamını kullanın. Takımın erken kırılmasına neden olabilecek tehlikeli tam genişlik kesiklerinden kaçınmak için daha büyük kalıpları, indekslenebilir takımlarla ve son derece yumuşak takımyolu hareketleri ile işleyin. İşlenmemiş malzemeleri otomatik olarak tanımlamak ve kaldırmak için akıllı stok modelleri kullanın. En az boşta gezme ile verimli kaba işleme ve kalan alanı işleme programları oluşturun.

Kapsamlı bitirme

PowerMill, karmaşık modellerin işlenmesini desteklemek için çok geniş kapsamlı bitirme yöntemleri içeren bir kütüphane içerir. Optimize edilmiş takımyolları, parçaların olağanüstü bi hassasiyet seviyesinde işlenmesini ve kusursuz bir yüzey kalitesi elde edilmesini sağlar. Takımyollarınızda kapsamlı ya da yerel düzenlemeler yaparak ve parçalarınızı istediğiniz şekilde işleyerek daha fazla kontrol sahibi olun. Ve tüm bunları yeniden hesaplama ile vakit kaybetmeden gerçekleştirin. Takımyollarınızı kırpın, bölün, ve yeniden sıralayın. Bekleme izlerini en aza indirmek, el ile parlatma ihtiyacını azaltmak ve daha yüksek kalitede parça üretmek için kesme olan ve kesme olmayan hareketleri kontrol edin.

5-eksen işleme

Ters açı bölgelerine ve diğer zorlu unsurlara ulaşmak için CNC tezgâhınızın döner eksenini kullanın. Daha etkin frezeleme ve çok daha az ayarlama süresi elde etmek için 3+2 işlemeyi daha kısa takım montajları ile birleştirin.

Eş zamanlı 5-eksen hareketi ile çok-eksenli tezgâhınızdan daha fazla verim elde edin, işlenmiş parçalarınızın hassasiyetini ve yüzey kalitesini geliştirin.

PowerMill, çok geniş kapsamlı bir takımyolu kütüphanesini çeşitli takım ekseni kontrol modları ile birleştirerek uzman seviyede 5-eksen programlama sunar. Takım ekseni hareketlerinize kapsamlı ya da yerel düzenlemeler yapın ve 5-eksenli CNC tezgâhınızda yüksek kaliteli NC kodlar üretin.

Doğrulama ve Simülasyon

İmalatla ilgili teknik bilgiler kullanıcı tanımlı makro ve şablonların içine yerleşik şekilde bulunuyor. Böylelikle beşeri hatalar en aza indirgenerek benzer parçalar daha hızlı ve hassasiyet ile işlenebiliyor. Problemleri önceden saptayarak programlarınızın kalitesine güvenebilirsiniz. Eksenlerdeki ani değişimleri, tezgâhın fazla gezmesini, çarpmaları ve eksik ya da zarar görmüş yüzeyleri tespit edin. 5-eksen tezgâhınızın optimum oryantasyonunu bulmak için dinamik işleme kontrolünü kullanın. Böylelikle karmaşık parçalarınızın güvenli ve verimli işlenmensini sağlayın.

Endüstri çözümleri

PowerMill, en zorlu endüstrilerde bulunan parçaların programlanmasını basitleştirmeye özel olarak tasarlanmış araçlar sunar. İşleme uzmanlığı kullanıcı tanımlı makroların ve şablonların içine yerleşik şekilde bulunuyor. Böylelikle yüksek verimli elektrot imalatı elde edilebiliyor. Endüstriyel robotlarla kullanmak üzere çevrimdışı programlar oluşturup analitik araçlardan faydalanarak eksen hatalarından ve diğer robotik problemlerden kaçının. Havacılık için blade, blisk ve impeller işlemelerini destekleyen yüksek verimli 5-eksen takımyolları oluşturun. Otomotiv ve motor sporları için motor portlarını ve manifoldlarını güvenle işlemenizi sağlayan 3- ve 5-eksen yöntemleri birleştirin.

 

Özellikler

Autodesk PowerMill Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım