Autodesk FeatureCAM - Özellikler

Bu tür zorluklarla mı karşılaşıyorsunuz?

  • Parça programlamada yaşanan gecikmeler ürünlerinizin teslimat sürelerini etkiliyor.
  • Parça programlamadaki hatalar, model üzerinde yeniden çalışmayı gerektiriyor.
  • Yeni bir tezgâh aldınız ya da yeni bir parça üzerinde çalışıyorsunuz.
  • Mevcut programlama metodunuz ihtiyacınız olan sonuçları vermiyor.
  • İşlemelerdeki aksama süresi imalatınızı yavaşlatıyor.
  • İşler arasında programlama bilgisini yakalayamamak ve yeniden kullanamamak tutarsızlığa neden oluyor.
  • Daha az adetli parçalar, daha kısa teslimat süreleri daha çok üretkenlik gerektiriyor.

Programlama süresini azaltma

Otomatik unsur tanıma (AFR) gibi otomasyon özellikleri parça programlama hızını artırır. AFR, tasarımlarınızdaki işlenebilir unsurları tarayabilir, tanımlayabilir ve oluşturabilir. Oluşturulan unsurlar; işlemeye başlamak için gerekli olan tüm bilgiler ile işleme operasyonları birbirine bağlıdır. Fiyatlar ve masraf tahminleri hızlı bir şekilde hazırlanabilir. Böylelikle CNC programcıları parçalarını daha hızlı işlemeye başlayabilir. 

Parça kalitesini artırma

Otomasyon ile unsur ve operasyon oluşturmak, yineleyen görevleri kaldırır ve insan hatası kapsamında olabilecek hataları yok eder. Böylelikle programlama tutarlılığını artırır ve hassas parça kalitesini korumak için güvenilir NC kod oluşturma hassasiyeti seviyesini yükseltir.

Çalışmaları standartlaştırma ve tekrarlanabilirliği geliştirme

FeatureCAM, akıllıca kararlar vermek ve sonuçlar üretmek için programcının imalat bilgisini alır. Bu özellik, imalatçıları mevcut kalite standartlarından en iyi çalışmalarını standartlaştırmaya teşvik eder ve aynı ayarlamayı kullanan tüm çalışanlar arasında yinelenebilirliği artırır.

Kapsamlı işleme desteği

FeatureCAM frezeleme, tornalama ve tel erozyon işlemlerini içeren çok geniş kapsamlı CNC uygulamaları içerir. FeatureCAM yazılımı 3-5-eksen frezeleme, çok eksenli tornalama merkezleri, Swiss tipi tornalar, tel erozyon makineleri ve dahası için programlama ihtiyacını karşılar.

Simulasyon ve güvenlik

Çarpma olmayan ve güvenli takımyolları oluşturmak için FeatureCAM çarpmadan kaçınma özelliklerini kullanın. Parçaları tezgâhta işlemeden önce tezgâh simülasyonu ile programlamanızı görselleştirin.

Swiss tipi tornalar için PartMaker

PartMaker yazılımı Swiss tipi tornalar ile karmaşık, yüksek hassasiyetli parça imalatı için üretime yönelik bir CAM çözümüdür. Swiss tipi tornayla işlemeye özel teknikler, parçalarınızı en iyi kalitede işleyebilmeniz için yatırımınıza, mevcut takımlarınıza ve imalat miktarınıza göre değişen birçok seçenek sunar.

Özellikler

Autodesk FeatureCAM Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım