AutoCAD Plant 3D - Özellikler

Tesis Yerleşimi ve Borulama Tasarımı

AutoCAD Plant 3D yazılımı Autodesk Plant Design Suite paketlerinin Premium ve Ultimate sürümlerinde yer alır. 3B tesis tasarımı ve mühendislik zorluklarını karşılamak üzere geliştirilen AutoCAD Plant 3D, 3B tesis modellerinin tasarımı ve detaylandırılmasını basitleştirmektedir.

Tasarım verimliliğini artırın

Eğitim ve başlangıç süreci en aza iner, çünkü AutoCAD Plant 3D yaygın olarak kullanılan AutoCAD platformu üzerine kuruludur. Maliyetli sunucu tabanlı sistemlere ve veri tabanı yönetimine gerek yoktur. AutoCAD Plant 3D yazılımının spesifikasyon tabanlı teknolojisi

ve çağdaş arayüzü, modelleme ve düzenleme işlemlerini basitleştirir.

Hassasiyet ve tutarlılık

AutoCAD Plant 3D içerisinde oluşturulan veriler 3B modeller, P&ID çizimleri, izometrik ve ortografik görünüşler arasında bağlantılıdır. Böylece tüm çizimler tutarlı ve güncel kalır. Bilgiler araştırılabilir ve gözden geçirilebilir.

Proje ekiplerinin koordinasyonunu geliştirin

Malzeme listeleri ve raporlar kolayca üretilebilir ve proje ekipleri arasında paylaşılabilir. AutoCAD Plant 3D dosyaları, AutoCAD tabanlı yazılımlar ile diğer mühendislik disiplinleri tarafından kullanılabilir. Veriler, gerilim analizi gibi diğer uygulamalara gönderilebilir.

Borulama

İlk spesifikasyonlardan final tasarıma kadar, AutoCAD Plant 3D yazılımı, spesifikasyon tabanlı borulama tasarımını optimize etmektedir. Bu sayede rotalara borular döşeyebilir, hatları düzenleyebilir, hatlar üzerine boru bileşenleri
ve fittingler yerleştirebilir ve birleşim yerlerini yönetebilirsiniz. Boru hatlarını yarı-otomatik
ya da manuel olarak oluşturabilirsiniz. Boru hatlarına fittingler eklediğinizde flanş gibi gerekli parçalar otomatik olarak yerleştirilir.

Ekipmanlar

Tesis tasarımlarınızda ekipmanları kolayca tanımlayın ve çizime yerleştirin. Standart ekipman kütüphanesinden parametreleri değiştirerek istediğiniz ekipmanı çizime yerleştirebilirsiniz. Ayrıca AutoCAD ya da Autodesk Inventor ile kullanıcı tanımlı ekipmanları kolayca tasarlayabilir ve tesis tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.

Specifikasyonlar ve kataloglar

AutoCAD Plant 3D spec-tabanlı teknoloji ve standart parçalar kütüphanesi (ANSI/ASME (B16) ve DIN/ISO) yardımıyla boruların, destek profillerinin ve diğer tesis elemanlarının kullanılması ve çizime yerleştirilmesini basitleştirmektedir. Bir spec yaratmanız gerektiğinde doğrudan kataloglar ile çalışabilir ya da bu katalogları değiştirerek kendi standartlarınızı yaratabilirsiniz.

AutoCAD Plant 3D Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım