Autodesk Product Design & Manufacturing Collection

Çözüm Paketinin İçeriği:

Autodesk Inventor Professional
Parça, montaj tasarımı ve analiz

Autodesk Navisworks Manage
Proje gözden geçirme

Autodesk AutoCAD
Genel amaçlı 2 ve 3B tasarım ve çizim

Autodesk 3ds Max
Canlandırma ve kaplama çözümü

Autodesk AutoCAD Mechanical
2B mekanik konstrüksiyon çözümü

Autodesk Fusion 360
Internet tabanlı yeni nesi tasarım çözümü

Autodesk AutoCAD Architecture
AutoCAD ortamında mimari tasarım

Autodesk AutoCAD 360 Pro
DWG düzenleme ve görüntüleme

Autodesk Vault Basic
Temel veri yönetimi

Autodesk ReCap 360 Pro
Gerçekliğin yakalanışı ve 3B tarama

Autodesk Electrical
Elektrik kontrol diyagramları çözümü

Rendering in A360
Bulutta kaplama

Autodesk Factory Design Utilities
2B ve 3B fabrika yerleşim tasarımı

Autodesk HSM Works
SOLIDWORKS® için entegre CAM çözümü

Autodesk Nastran In-CAD
CAD gömülü sonlu eleman analizi

Autodesk Inventor HSM
Inventor için tamamen entegre CAM çözümü

 

Bulutta Depolama
Bulutta 25GB depolama alanı

 

Autodesk Inventor

Autodesk Inventor yazılımı katı model ortamında 3B mekanik tasarım, mekanizma hareket simülasyonu, görselleştirme, otomatik teknik resim oluşturur. Inventor rakiplerine göre oldukça geniş mekanik kütüphanesi ile beraber gelen tasarım hızlandırıcılar ile genel amaçlı katı model, parça, montaj, sac tasarım yapan paketin temel yazılımıdır.  Inventor’un diğer genel özellikleri

 • Plastik kalıp tasarımı
 • Boru hattı tasarımı
 • Kablo ve tesisat tasarımı
 • Dinamik analiz
 • Sonlu elemanlar analizi
 • Plastik kalıp dolum analizi 

 

 

 

Autodesk Nastran In-CAD

Autodesk Nastran In-CAD yazılımı, Inventor ile entegre çalışan genel amaçlı sonlu elemanlar analizi çözümüdür. Analiz çözücüsü Autodesk Nastran çözücüsüdür. Nastran In-CAD lineer ve nonlineer gerilim analizi, dinamik analiz ve ısı transferi gibi alanlarda çözüm sunmaktadır. Autodesk Nastan In-CAD’in aşağıdaki analiz yetenekleri vardır.

 • Lineer Statik
 • Burkulma
 • Frekans
 • Öngerilmeli Frekans
 • Lineer Kararlı Hal Termal
 • Kompozit
 • Termal
 • Nonlineer Statik
 • Non-lineer Zamana Bağlı Isı Transferi
 • Non-Lineer Kararlı Hal Isı Transferi
 • Randon Titreşim Analizi
 • Harmonik Analiz
 • Lineer ve Non-Lineer Zamana Bağlı Analiz
 • İleri Non-Lineer Hiperelastik
 • Etki ve Düşme

Autodesk Inventor HSM & HSM Works

Autodesk Inventor HSM, Inventor ortamında çalışan bilgisayar destekli İmalat ( CAM) modülüdür. Modül 2.5-3-4-5 eksen freze, 2 eksen lazer ve Plazma, 2-CY eksen torna tezgahlarına uyumlu, karmaşık veya büyük parçalarda bile maksimum takım ömrünü sağlayacak şekilde hızlı kod çıkarabilen bir CAM yazılımıdır.   HSM Works is Solidworks üzerinde çalışan modüldür.

Nesting Utilities

Inventor ortamında çalışan, plaka yerleşim optimizasyonu eklentisidir. Aynı kalınlıkta açınımları alınmış sac parçalara plazma, lazer , su jeti vs. ile kesim işleminden önce minimum fire hesabı yaparak, parçaların plaka üzerine yerleşim optimizasyonu yapar. Ayrıca diğer CAD sistemlerinden veya DXF formatında alınan dosyalara da optimizasyon yapılabilir. Optimizasyona ilave olarak HSM uygulaması ile plaka kesim tezgahları için takım yollarını (CAM) ve tezgah kesme zamanı plaka kesim verimliliği hesapları da yapar. 

AutoCAD Mechanical

AutoCAD Mechanical, imalat sektörü için tasarlanmış bir AutoCAD yazılımıdır. AutoCAD’in barındırdığı özelliklere ek olarak mekanik tasarım süreçlerini basitleştirmek ve hızlandırmak için fazladan öğeler içerir. AutoCAD Mechanical Uluslararası çizim standartlarını destekleyerek, 700 binden fazla standart parça ve unsuru hazır olarak sunmaktadır. Aynı zamanda tasarımcıların Autodesk® Inventor™’da hazırladıkları 3B sayısal modelleri hızlı ve kolayca detaylandırıp teknik resim yapmalarını sağlar. Autodesk Inventor ile senkronize çalışabilir. AutoCAD Mechanical, standart Autocad’de olmayan , kaynak, yüzey pürüzlülük sembolleri, delik tablosu oluşturma, kesit görünüşlü hazır bağlantı çizimleri, geçme toleransları, eksen çizgilerini otomatik olarak oluşturur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AutoCAD Electrical

AutoCAD Electrical, yazılımı, elektrik kumanda devrelerini tasarlamak ve bu tasarımları otomatikleştirmek için kullanılan bir AutoCAD® yazılımıdır. AutoCAD Electrical, AutoCAD’in tüm işlevselliğine sahip olmasının yanı sıra, elektrik kumanda devrelerini tasarlamak için üretilmiş kapsamlı araç grubuna sahiptir. Elektrik kontrol sistemlerinin oluşturulması, değiştirilmesi ve belgelenmesi için üretkenliği artırmak üzere özel elektrik tasarımı özellikleri ve 65.000'den fazla akıllı elektrik sembolü kullanın. Electrical Toolset ile hızlı bir şekilde panel düzenleri, şematik diyagramları ve diğer çizimleri tasarlayın.

AutoCAD

AutoCAD yazılımının temelini oluşturan standart ürün tasarım iş akışınızı daha önce hiç olmadığı kadar iyi bir şekilde yönetir ve basitleştirir. Yeni “Design Feed” araçları, daha fazla proje paydaşının katılımını sağlayarak, sosyal iş birliğini güçlendirir. Zaman kazandıran geliştirmeler, günlük iş akışınızı hızlandırmanıza yardımcı olur. Canlı haritalar ile yeni ve güçlü gerçekçi yakalama özellikleri ile AutoCAD, tasarımlarınızı gerçek dünyaya bağlar.

Autodesk 3DS Max Design

Autodesk 3ds Max Design görselleştirme yazılımı; tasarımcılara ve görselleştirme uzmanlarına sinema kalitesinde görseller ve filmler yaratmak için 3B modelleme, kaplama, canlandırma ve birleştirme araçları sunar. 3ds Max Design, kullanıcıların görsel oluşturma ayarları konusunda endişe duymadan daha öngörülebilir, fotoğraf gerçekliğinde görseller elde etmesini sağlamak için NVIDIA® iray® kaplamateknolojisini içerir ve Kanada Ulusal Araştırma Konseyi tarafından onaylanmış aydınlatma simülasyonu araçları sağlar. Autodesk® Revit®, Autodesk® Inventor®, Adobe® Photoshop® ve After Effects® yazılımlarının yanı sıra birçok CAD ürünüyle sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilmesi, mimarların ve tasarımcıların tasarımlarını onaylatmak ve satmak için CAD verilerini daha hızlı bir şekilde etkileyici görsellere çevirmesini sağlar.

AutoCAD Plant 3D ve P&ID

Endüstriyel tesislerin veya proseslerin P&ID'leri oluşturmak için Autocad’e entegre uygulamadır. Standart Autocad’de çizilen bir çizgi, istenildiği taktirde P&ID eklentisinde akış yönü, çap gibi bilgiler içeren akılı bir boru hattı olur. Porses şeması oluşturma aşamasında kütüphaneden alınarak kullanılan tüm pompa vana vs. ekipmanların özellikleri (basınç, çap gibi) akıllı unsurlar olarak gelir.

Plant3D ile endüstriyel tesisin boru hatları ve ekipmanları 3 boyutlu olarak modellenir ve ardından imalat resimleri ve İzometriler otomatik olarak oluşturulur.

AutoCAD Architecture

AutoCAD Architecture yazılımı, mimari çizim ve dokümantasyon araçlarının yenilenmesi, nokta bulutu desteği, web ve mobile işbirliği araçları ile mimarların üretkenliğini artırır. Mimari çizim ve dokümantasyonu hızlandırmak için uzmanlaşmış bina tasarımı özellikleri ve 8.000'den fazla akıllı mimari nesne ve stil kullanın. Architecture Toolset ile zemin döşemelerini, bölümleri, yükseltileri ve diğer çizimleri otomatikleştirin.

AutoCAD MEP

Bina içi mekanik, elektrik, ısıtma havalandırma sistemlerini tasarlamak için Autocad’e entegre olarak çalışan AutoCAD MEP ile  10,500’den fazla akıllı mekanik, elektrik ve tesisat öğesini kullanın. MEP Toolset ile havalandırma kanalları, tesisat ve elektrik şemalarını kolayca tasarlayın.

AutoCAD MAP

Autocad’e entegre olarak gelen haritacılık eklentisi ile planlama, tasarım ve veri yönetimini desteklemek için CBS ve CAD verilerini birleştirir. Dosyalarda, veri tabanlarında ve web hizmetlerinde depolanan uzamsal verilere erişin ve bunları AutoCAD tasarım verilerinizle birleştirir. Map 3D Toolset, GIS verilerinizi standart veri şeması, otomatik iş akışları ve Electric North America, Electric Europe, Water, Wastewater, and Gas Industries için rapor şablonlarıyla kolayca yönetir.

AutoCAD Raster Design

CAD ortamında çizilmemiş veya CAD datası olmayan paftaların taramalarını Autocad ortamında kullanılabilir hale getiren eklentidir.  Taranmış Raster görüntüleri DWG nesnelerine dönüştürmenize yardımcı olacak vektörel araçlar için Raster Design Toolset kullanır. Raster Toolset ile görüntüleri hızla düzenler, temizler ve dönüştürür; raster öğelerini (görüntüler, çizgiler, yaylar ve daireler) vektör şekilleri (çizgiler ve daireler) ve daha fazlasını oluşturabilir.

Autodesk Factory Utilities

Fabrika veya tesislerin yerleşim planlarını (Plant Layout)  2 ve 3 boyutlu olarak tasarlayıp, tesisin iş akışının verimliliğini planlamanıza yardımcı olur. İş akış bilgileri ilgili istasyonlara girildiğinde gerçek zamanlı olarak iş akışının dar boğazlarını, günlük üretim kapasitesi vs. kolayca belirlemenizi sağlar.

Autodesk Navisworks

Autodesk Navisworks Manage yazılımı, tasarım kararlarının ve inşa edilebilirliğin koordinasyonunu, analizini ve iletişimini destekleyen kapsamlı bir proje değerlendirme çözümüdür. Çok çeşitli Yapı Bilgi Modeli (BIM), Sayısal Model ve Endüstriyel Tesis Tasarımı uygulamalarında yaratılmış farklı disiplindeki tasarım verileri, tek bir entegre 3B proje modeli içinde birleştirilebilir. Uyuşmazlık yönetimi ve çakışma tespiti araçları, tasarım ve inşaat profesyonellerinin inşaat başlamadan olası sorunları öngörmesini ve engellemesini sağlayarak pahalı gecikmeleri ve iş tekrarlarını en aza indirir. Navisworks Manage, zaman ve yeni maliyet simülasyonu ve analizi sunmak için proje iş planını konumsal koordinasyon verisi ile birleştirir. Eksiksiz proje modelleri yayınlanabilir ve Autodesk®Navisworks® Freedom yazılımı ile lisans ihtiyacı olmadan herkes tarafından görüntülenebilir.

Autodesk Vault Basic

Autodesk Vault veri yönetimi yazılımı tasarım ve mühendislik ekiplerinin oluşturdukları verileri güvenli biçimde düzenlemeyi, yönetmeyi ve izlemeyi sağlar. Autodesk Vault ile tasarım ve mühendislik bilgilerinizi daha kolay yönetmek için tasarım verilerinizi daha hızlı bulup kullanabilirsiniz. Ekip ister aynı ofiste ister farklı yerleşimde olsun Autodesk Vault sayesinde diğer departmanlarla daha verimli iş birliği yapıp bilgiyi paylaşarak tasarım verisinin değerini artırabilir. Autodesk Vault; AutoCAD, Autodesk Inventor, Autodesk Revit ile derin entegrasyona sahip olduğundan proje yaşam döngüsü sürecinde var olan tüm verinin ve sürecin en iyi şekilde yönetilmesini sağlar.

Autodesk Fusion 360

Yazılım internet üzerinden çalışan katı model, montaj ve teknik resim oluşturma unusrlarını içeren bir 3D tasarım aracıdır. Endüstriyel tasarımlarınızı herhangi bir PC’ye kurulu yazılıma ihtiyacınız olmadan efektif bir şekilde üzerinde değişiklikler yapmanıza, yeniden oluşturmanıza imkan sağlar.

Autodesk AutoCAD 360

Autocad’de oluşturulan çizimlerinizi tablet, telefon vs. birden fazla cihazda düzenlemeyi, görüntülemeyi ve ölçmenizi sağlar. Herhangi bir bulut depolama hizmetinden (Google Drive, Dropbox vb.) çizimlere erişime olanak tanır. Çevrimdışı çalışırken, tekrar çevrimiçi olduğunuzda değişiklikleri senkronize etmenizi sağlar.

Neden Product Design & Manufacturing Collection?

Doğru araçları edinin

AutoCAD ve Inventor yazılımlarını içeren tek bir sektörel çözüm paketi ile, en güncel tasarım ve mühendislik araçlarını kullanarak, ürünlerinizi oluşturun.

İş akışlarını entegre edin

Farklı yazılım veya disiplinlerde oluşturulmuş verileri güncelleyebilen, referanslayabilen uygulamalar ile ürününüzü tanımlayın ekip işbirliğini öne çıkartın ve karmaşıklıkları daha iyi kontrol edin.

Geleceğe hazırlanın

En güncel bulut tabanlı tasarım araçlarına ulaşın ve üretimde yeni döneme Fusion 360 ile hazır olun. 

Paranızın karşılığını daha fazla alın

Sektörel çözüm paketlerinin parçası olarak, birden fazla Autodesk yazılımına yatırım yapın, hatırı sayılır maliyet tasarrufları ile avantaj sağlayın.

İşinizi hem bugün, hem de gelecek için destekleyin

Temel gereksiniminiz olan geniş Autodesk yazılım yelpazesine sahip olurken, yeni sürümlere ve ürün geliştirmelerine  hazır olun. 

Operasyon maliyetlerinizi daha etkili yönetin

Sektörel çözüm paketlerinin teknolojisine geçerek operasyon maliyetinizi(IT ve satın alma) azaltın.

Yazılım yönetiminizi basitleştirin

Yazılım yükleme ve yönetimini, standardize edilmiş ürünler ve hizmetler içeren sektörel çözüm paketleri ile daha kolay hale getirin.

Satın alma sürecinizi en uygun hale getirin

Ek kağıt işini ve gerekli olmayan satın alma süreçlerini, kullanıcılarınızın ihtiyacı olan tüm teknolojileri içeren sektörel çözüm paketlerini seçerek ortadan kaldırın- şimdi ve gelecekte.

IT harcamalarınız optimize edin 
Sektörel çözüm paketlerinin parçası olarak, birden fazla Autodesk yazılım çözümlerine yatırım yapın, hatırı sayılır maliyet tasarrufları ile avantaj sağlayın–IT maliyetlerinizi azaltırken, aynı zamanda kullanıcılarınıza daha fazla teknolojiye erişim olanağı sağlayın.

Yenilikçi 3B ürün tasarımları yaratın

Autodesk Product Design Collection ürünü imalat aşamasında tüm süreçlerinizde sizi destekleyecek paket programdır. Bu paket program içerisinde bulunan yazılımlar sayesinde tasarımınızı 2 boyutlu taslak halinden taşıyıp 3 boyutlu katı model ortamına uyarlayabileceksiniz. Ayrıca sac metal ve kalıp tasarımlarınızı oluşturmanız da mümkün. Tasarımlarımızın stres analiz ve dinamik simülasyon işlemlerini uygulayabiliyoruz. Sonuçlarınıza hızlı, gerçeğe uygun ve anlaşılır sade bir sunumla ulaşabileceksiniz.  Dokümantasyonu hızlı bir şekilde oluşturup imalat resimlerinizi anında ilgili birimlere ulaştırıp süreci başlatabileceksiniz. Bu kadar üzerinde uğraştığımız ve zaman harcadığımız ürünümüz ile ilgili görselleştirme işlemini tam manasıyla yapamazsak ürünümüzü değersizleştirmiş oluruz. Bu aşamada Autodesk Product Design Collection sizlere kendini ispatlamış yazılımlarıyla sahneye çıkarak bu işlemi tamamen arzuladığınız şekilde sonlandıracaktır. Gerçeğe en uygun sunumları kendi tasarımlarınız için uygulama ayrıcalığına sahip olacaksınız. Tasarımınıza uygun ortamlar seçilerek tamamen gerçekçi animasyonlarınızı oluşturabileceksiniz. Mekanik tasarımınızın elektrik devre gösterimlerini 2 boyut ve 3 boyutla etkileşimli halde uygulayabileceksiniz. Buna ek olarak borulama işlemlerinizi de standartlara uygun olarak yaparak imalatında problem yaşamayacaksınız.

Plastik parça tasarımlarınızda daha esnek sınırlarda çalışabileceksiniz. Oluşturduğunuz endüstriyel tasarımınızda boyut, renk ve malzeme varyasyonlarını uygulayıp çevresiyle uyumlu malzeme seçimlerinizle ayrıca duyarlı tasarımlar geliştirebileceksiniz. Bu parçalara stres analizi uygulayıp dayanımlarına bakabilecek prototiplerinizin imalatı için teknik resim ortamına ölçüleri ile yerleştirebileceksiniz. Kalıpta üretimi yapılacağı için direk ham ürününüzden kalıplarınızı ve bu kalıplarınızın doldurma analizlerini gerçekleştirebileceksiniz. 

 

 

Teknik Destek

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım