Autodesk Maya - Özellikler

Paralel hareket incelemesi

Maya yeni bir paralel hareket inceleme sistemi sunar. Bu özellik karakter hareketlerinin izlenmesi ve düzenlemesinde süreci hızlandırır. Bu yeni çok-sayılı sistem hesaplamaların var olan çekirdeklere ve grafik işlemcilere dağıtılması anlamına gelir. 

Yeni yontma araçları

Maya içindeki yeni yontma araçları sanatçılara modellerin tasarımında daha fazla özgürlük ve yetenek katar. Yeni yontma araçları daha öncekileri daha da geliştirir ve daha fazla detay ve çözüm sunar. 

Bifrost için uyarlanabilir köpük

Sanatçılar artık sıvı canlandırmalara köpük ve baloncuklar ekleyebilir. Böylece okyanus, sahiller, göller ve fırtınalı sahnelere daha fazla gerçeklik katılabilir. Kamera uyarlanabilirliği ile sanatçılar kameraya yakın alanlardan yüksek çözünürlüklü simülasyon yaratabilirken, daha uzak alandaki hesaplamalar düşürülür ve böylece simülasyon süreleri kısalır.

Yeni görünüş

Kullanıcı ara yüzünün yeniden tasarlanması daha çağdaş, tutarlı ve taze bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Basitleştirilmiş ve yeniden organize edilmiş menü sistemi iş akışını kolaylaştırır ve hızlandırır.

XGen kullanıcı daha kolay ve hızlı

Önceden ayarlanmış özelliklerine kullanımı sanatçıların iş akışlarını hızlandırır ve basitleştirir. XGen kütüphanesi artık önceden tanımlı ayarlar ile gelmektedir. Sanatçılar kendi kütüphanelerini oluşturabilir ve aynı işlemi yeniden tanımlamaktan kurtulurlar. Spline eğriler üzerinde kalınlık kontrolü özel şekillerin tanımlanmasını basitleştirir. 

Bifrost içinde kılavuzlu (guided) simülasyon

Sıvıların davranışları yeni kılavuzlu simülasyon iş akışlarıyla belirlenebilir. Kılavuzlu simülasyonda düşük çözünürlüklü bir sıvı yüksek çözünürlüklü simülasyon elde etmek için kullanılabilir. 

Bifrost içinde uyarlanabilir Aero Solver

Yeni Aero Solver duman ve sis gibi atmosferik efektlerin yaratılmasını sağlar. Maya Fluids ile kıyaslandığında Aero daha detaylı ve fiziksel hassasiyeti yüksek simülasyonlar yaratır.

Autodesk Maya Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım