EdgeCAM - Özellikler

EdgeCAM Kalıp İşleme

EdgeCAM normal frezeleme operasyonlarının yanında çok fonksiyonlu işleme stratejileri ile birlikte kalıp işlemelerinizde hız, yüzey kalitesi ve programlama kolaylıkları sağlamaktadır.  Kalıp işleme paketinde kaba, ara kaba, “waveform” kaba boşaltma seçenekleri ile birlikte finiş stratejileri olan  düzlem yüzey frezeleme, Z seviyeli işleme, paralel formlu işleme, sabit aralıklı işleme, yazı yazma, takım yolu izdüşüm işleme, daire – radyal formu işleme, eğri akış formunda işleme, delik çevrimleri (delik delme, kılavuz çekme, baralama, raybalama vb.) pah kırma,  kanal açma gibi çeşitli operasyonlar barındırmaktadır. Ayrıca EdgeCAM ile birlikte gelen doğrudan yüzey seçerek işleme kabiliyeti sayesinde kalıp işlemlerinde bölgesel işlemlerde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Otomatik Unsur Tanıma

EdgeCAM otomatik unsur tanıma özelliği sayesinde parçanız üzerinde olan delikler, açık veya kapalı cepler, düzlem yüzeyler, eksenel veya radyal delikleri, kanallar ve boşluklar otomatik olarak bularak  kullanıcının operasyon zamanını kısaltmaktadır.

Edgecam 4-5 Eksen işleme

Bilindiği üzere günümüzde artık talaşlı imalat işlemlerinde parçayı tek bir bağlama işlemiyle bitirilmek istenmektedir. Bu yüzden iş parçalarının üzerinde konumlandırma ile bir bağlamada parçamızın bir çok yüzeyini işleyebilmekteyiz. Tezgah kinematiklerine göre bu  pozisyonlama hareketleri çeşitlilik göstermektedir. EdgeCAM kullanıcılarına pozisyonlamalı (index) işlemeden, simultane işleme stratejilerine kadar geniş bir yelpazede opsiyon sunmaktadır. 3+2 frezeleme, 4 eksen Simultane ve 5 eksen simultane işleme stratejileri dahil EdgeCAM’ın güçlü post prosedür yapısıyla birlikte uyum içinde çalışabilmektedir. Aynı zaman kullanıcıya sunulan makine simülasyonu ile çarpma kontrolleri (takım çarpma kontrolü, tutucu çarpma kontrolü vb. gibi) kullanıcı tarafından henüz işleme tezgaha gönderilmeden test edilmektedir.

EdgeCAM Tornalama

EdgeCAM 2 Eksen (XZ) tornalamadan (X-Z-C-Y-B) 5 Eksen Freze-Torna kinematikli tezgahlara kadar, simultane ve index işleme, çift ayna veya çift taret işlemelerini desteklemektedir. Güçlü post prosedür yapısı sayesinde kullanıcılarına geniş bir yelpazede çözüm sunmaktadır.

EdgeCAM Tel Erozyon

EdgeCAM 2 eksen işlemlerden 4 eksen açılı ve karmaşık şekillere sahip parçalarınızı sadece yüzey seçimi yaparak işleyebilirsiniz. Ayrıca katı model olmaksızın, 2 boyutlu çiziminizi EdgeCAM de yapıp operasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

“Part Modeller” (Parça Modelleyici)

EdgeCAM Part Modeller genel itibariyle makine parçaları, aparat, mekanik sistemlerin tasarımı için geliştirilmiş kullanımı basit bir CAD yazılım aracıdır. EdgeCAM Part Modeller, tüm CAD sistemlerinin verilerini sorunsuz ve başarılı bir şekilde açmaktadır. Kullanımı basit ara yüzü sayesinde, hızlı ve öğrenilmesi kolaydır. Ayrıca tasarlanan model üzerinden teknik resim oluşturulabilmektedir.

EdgeCAM Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım