Autodesk HSMWorks Professional - Özellikler

AnyCAD

AnyCAD, HSMWorks’un CAD programları ile işbirliği halinde çalışmasını sağlar, bu sayede birden fazla CAD programını satın alma ve kullanmaya devam etme ihtiyacını ortadan kaldırarak ya da azaltarak farklı dosya tipleri kullanılabilir ve desteklenebilir. AnyCAD dosya tipini değiştirmeden bir çok CAD dosya tipini destekler bu sayede hem zamandan kazanç sağlanır hem de hatalardan kaçınmış olunur. Kendi takım yollarınızı, çalıştığınız diğer tedarikçilerin 3D CAD araçları ile sağlanan iş birliği sayesinde, tasarım değişikliği uyarıları ile devamlı güncel tutabilirsiniz.

Kusursuz Entegrasyon

HSMWorks, SolidWorks® kullanıcıları için entegre bir CAM çözümü sağlar, kullanıcılar tanıdıkları ve bildikleri ortamda çalışacakları için takım yolu çıkarmak için zorlanmayacaklardır. Muhteşem SolidWorks® entegrasyonu sayesinde veri kaybı yaşamadan tasarım revizyonları yapılabilir.

Tümleşik CAM

HSMWorks, SolidWorks® içerisinde eklenti olarak geldiği için başka bir program açmak yerine tek tuş ile CAM ortamına geçişi sağlamaktadır.

Çağdaş ve Kanıtlanmış Teknoloji

HSMWorks, bilgisayar dünyasındaki son teknolojiyi kullanarak çok çekirdekli 64-bit CAM motoru üzerine inşa etmiştir. Bu özellik sayesinde takım yolu hesaplamaları, maksimum hız ve performans ile oluşturulmakta, dolayısıyla önemli zaman kazancı sağlamaktadır. Ayrıca “Adaptive Clearing” gibi yenilikçi takım yolu stratejileri sayesinde maksimum yüzey kalitesi, minimum takım aşınması, maksimum takım ömrü sağlayarak en verimli operasyonları gerçekleştirmeye olanak tanımaktadır.

Yüksek Kalitede Finiş Parçaları

HSMWorks esnek takım yolu seçenekleri ile en iyi yüzeyi oluşturabilmeniz için takım yolu tanımlamanıza olanak sağlamaktadır. Simülasyon araçları ile CNC kodlarını tezgaha göndermeden işlem yolları izlenebilir ve kullanıcıların işleme süreci doğrulanabilir. Ek olarak CNC editörünün son derece özelleştirilebilir olması kullanıcının kendi programını oluşturabilmesine de olanak tanımaktadır.

Adaptive Clearing

“Adaptive Clearing”, kaba işleme metotları içinde geleneksel kaba işleme stratejilerine kıyasla önemli gelişmeleri olan yeni bir stratejidir. Oluşturulan takım yolları sayesinde işleme zamanı %40 düşmektedir. Hesaplama dışarıdan içeriye doğru yapılır. Ayrıca belirlenecek kaba ve ince paso sayesinde işleme süresi önemli ölçüde düşer ve yaptığı “trocodial” girişlerle takıma düşen yükü sabitler.

3+2 İşleme

3+2 (5 Eksen pozisyonlama) işleme stratejisi tüm 2B ve 3B işleme metotlarını kapsamaktadır. A,B ve C eksen hareketleri desteklenmektedir. 3+2 takım yolu oluşturulurken HSMWorks size sadece çalışma ekseni ve operasyonu sormaktadır. Takım yolu hesaplamasını HSMWorks sizin için yapacaktır. Güvenlik açısından pozisyonlara göre takım ve tutucu kontrolü mevcuttur.

Torna Modülü

HSMWorks ile birlikte yeni işleme modülü olarak artık torna tezgâhlarını da desteklemektedir. Alın tornalama, kaba tornalama, kanal açma, diş çekme, delik delme, profil işleme ve pah kırma gibi torna işlemlerinde en çok kullanılan komutlar hızlı ve kolay bir şekilde artık kullanıma sunulmuştur. Yapılan operasyonlar 2D ve 3D freze operasyonlarını da kapsadığında freze/torna modülünü de desteklemektedir.

Takım Kütüphanesi

Takım ve tutucular doğrudan SolidWorks® takım veri tabanından alınabileceği gibi, kendi oluşturduğumuz takım ve tutucuları da şablon olarak kaydedip her defasında aynı işlemleri yapmanın önüne geçilebilir. Ayrıca takım listesi otomatik olarak oluşturulabilir. HTML, XML, Excel ve Word gibi uzantılara aktarılabilmektedir.

Simülasyon

Takım yolu oluşturulduktan sonra kullanıcının takım yolu simülasyonu ile takım hareketlerini görmesi sağlanır. Simülasyon hızı, yönü, takım tutucu görüntü seçenekleri, hareketlerin farklı renk ile görüntülenmesi, talaşa giriş hareketleri ve takım kesme hareketleri gibi birçok hareket simülasyonu gözlenebilir.

İleri düzey takım analizi tercihi ile de takım yolu uzunluğu ölçümü veya dinamik olarak tüm takım yolu bilgisi, işleme zamanı gibi bilgiler elde edilebilir. 3+2 işleme desteklendiği gibi tek bir operasyonda birden fazla takım yolları da analiz edilebilir.

Post Processor

HSMWorks kullanıcıları esnek ve hızlı “post processor” özelliğine sahip olurlar. JavaScript tabanlı programlama dili sayesinde kişiselleştirilebilir “post processor” kullanıcının özel ihtiyaçlarına karşılık verir. Ayrıca “post processor” içerisinde simülasyon yaparak kodları test etme olanağı sağlar.

Yazılım Fanuc, Heidenhain, Haas, Hurco, Mazak, MillPlus, Okuma, Siemens, Yasnak ve birçok kontrol ünitesi için “post processor”e sahiptir.

Autodesk HSMWorks Professional Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım