AutoCAD LT de Dahil Olmak Üzere Eski Kalıcı Lisanslarınızı Getirin Yeni Aboneliklerde %25 İndirim Kazanın

Kampanya Koşulları

Müşteriler, kampanya dahilindeki ürünlerin kalıcı lisanslarını, aralarında AutoCAD®, Revit®, Inventor®, 3ds Max® ve diğer pek çok ürünün bulunduğu en son ürünlere abonelik karşılığında takas ettiklerinde %25’a varan indirimler kazanırlar.

GENEL BİLGİLER

1. FY19 Q1 Global Field Promotion (GFP) nedir?

Mevcut müşteriler, R14 (1998 sürüm tarihli) ile 2018 arası döneme ait kalıcı lisanslarda kampanyanın uygun (“eski”) seri numaralarını ve ilgili tüm kullanıcı lisanslarını ve/veya aktif bakım planına kayıtlı olmayan 2017 kalıcı lisanslarını (bakım planı 31 Aralık 2017 ve sonrasında bitmiş olanlar) seçili ürünlerle 1 veya 3 yıllık tek veya çok kullanıcılı abonelik koşuluyla takas etmeleri halinde Önerilen Perakende Satış Fiyatı (“SRP”) üzerinden %25’a varan indirim kazanabilirler.bu indirim için geçerli bir seri numarası teslim edilmelidir.

LT ürün ailesi ürünleri diğer Autodesk ürünleriye takas edilebilir. LT, yalnızca çok kullanıcılı çözüm paketleriyle takas edilemez.

Seri numaraları bu sayfadan takas edilir: https://www.autodesk.com/tradeinpromo.

Kampanya dahilindeki ürünlerinin tam listesini görmek için “Ek” bölümüne bakın

2. Sipariş süreci nasıl işliyor?

 • Satın alma işleminden önce kalıcı lisans seri numarasının teslim edilmesi gerekir. Son kullanıcı veya kullanıcı adına ortağı www.autodesk.com/tradeinpromoadresini ziyaret ederek seri numarası teslim etme işlemini tamamlar.
 • Bu sitede doldurulması zorunlu alanlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere, müşterinin adı, teslim edilen seri numarası ve e-posta adresidir.
 • Takas işleminden hemen sonra kalıcı lisansın seri numarası ve bu lisansla ilişkili tüm kullanıcı lisansları Autodesk tarafından, artık geçerli olmayan veya artık takas edilemeyecek lisanslar olarak işaretlenir.
 • Eğer müşteri satın almaktan vazgeçer veya satın alma işlemini iptal ederse, seri numarasını teslim etme işlemi Autodesk_CS@pmci.com adresi üzerinden iletişim kurularak geri çekilebilir.
 • Autodesk teslim edilen tüm seri numaralarını ve verilen tüm siparişleri kesintisiz şekilde izleyecektir. Lisans teslimi ve sipariş arasında bir farklılık olması halinde, sorunun çözülmesine yardımcı olmak üzere ile iletişim kurulacaktır.
 • Madde 7 ile ilgili olarak, kullanıcı, Autodesk’in ilgili eski lisans kullanımını askıya alabileceğini ve bu lisansı bir daha kullanmayacağını kabul eder.
 • Kullanıcı, Autodesk yazılım anlaşması dahilinde aboneliğini iade ederse, madde 3 ve 6’da anlatıldığı üzere eski lisansına geri dönme seçeneğine sahip olacaktır. Sadece seri numarasını teslim ettiği durumda eski lisansına geri dönme hakkına sahip olur.

3. “Eski ürüne geri dönme seçeneği” nedir?

Abonelikten memnun kalacağınız konusunda şüphemiz yok ancak herhangi bir nedenle eski kalıcı lisansınıza geri dönmek isterseniz, 30 gün içinde, 3 yıl sonunda veya yıllık aboneliğinizin bittikten 1 yıl sonra (1 yıl abonelik + 1 yıl yenileme) dönebilirsiniz. Eğer abonelik 30 gün içinde iade edilmezse, eski ürüne dönülse de dönülmese de kalıcı lisans seri numarası ilerideki promosyonlar için kullanılamaz. Sadece aşağıda belirtilen ürün ve sürümlere geri dönülebilir.

Teslim edilen versiyon Geri dönme opsiyonu için uygun abonelik dönemleri** Müşteri yükümülükleri
2017, 2018
 • 2016 versiyon
 • Aynı ürün
 • Kullanıcı şekli (örnek: tek kullanıcı, çok kullanıcılı)
Eski ürüne geri dönmek için Autodesk ile iletişime geçiniz.
1998 – 2016
 • Aynı versiyon
 • Aynı ürün
 • Kullanıcı şekli (örnek: tek kullanıcı, çok kullanıcılı)
Medya kitleri, yükleme ve/veya aktivasyon detayları ve kalıcı lisans operasyonu için gerekli diğer her şeyi koruyun.

** Uygun abonelik dönemi, 3 yıllık aboneliğin sonu veya yıllık abonelik bittikten bir yıl sonra (yıllık abonelik + 1 yıllık yenileme sonu)

4. Eski ürüne geri dönme işlemi nasıl yapılır?

Uygun abonelik dönemi bitiminden sonraki ilk 30 gün içinde müşteri Autodesk ile iletişime geçerek seri numarasını iletip lisansını tekrar aktif hale getirebilir. Kalıcı lisans kullanımı o zaman tekrar başlar. Sadece kayıtlı lisanslar “eski ürüne geri dönme” kapsamında kullanılabilir. Autodesk gerektiğinde destekleyici doküman isteyebilir. Anlaşmazlık durumunda, karar verme hakkı Autodesk’tedir.

Not: 2017 veya 2018 sürüm lisans sahipleri, 2016 versiyona nasıl dönüş yapacakları hakkında bilgi almak için Autodesk ile iletişime geçebilirler.

5. Eğer eski ürüne geri dönmeye karar verilirse, Autodesk yeni medya ve indirmeler sağlayacak mı?

Hayır. Müşteriler medyayı, indirmeleri veya ürünü tekrar aktive etmelerini sağlayacak diğer tüm dokümanları saklamakla yükümlüdürler.

6. Eski ürüne geri dönülürse lisansa bakım anlaşması eklenebilir mi?

Hayır. Kalıcı lisansa bakım anlaşması eklenemeyebilir.

7. Kampanya hangi dönem için geçerli?

Kampanya 7 Şubat 2018 ile 20 Nisan 2018 (belirtilen günler dahildir) tarihleri arasında geçerlidir.

8. Hangi ülkelerin kampanyaya katılma hakkı var?

Bu fırsat Türkiye’de geçerlidir.

9. Hangi abonelik dönemleri geçerlidir?

Kalıcı lisanslar 1 veya 3 yıllık aboneliklerde indirim almak için takas edilebilir.

10. Tek kullanıcılı ve çoklu kullanıcılı aboneliklerin her ikisi için de indirim geçerli mi?

Evet. Bu fırsat her iki abonelik için de geçerlidir. Ayrıca tekil eski lisanslar takas edilerek çok kullanıcı lisanslı aboneliğe geçişte indirim kazanılabilir. Yalnızca LT ürünleri çok kullanıcılı çözüm paketi abonelikleriyle takas edilemez. Ek olarak yeni alınan abonelik ile kalıcı lisans aynı kullanıcı özelliğine sahip olmayabilir. Örneğin kalıcı lisansı tek kullanıcılı olan bir müşteri, çok kullanıcılı yeni bir abonelikle takas yapabilir.

Autodesk LT ailesi kalıcı lisansları çözüm paketleri dahil LT olmayan tek kullanıcılı veya çok kullanıcılı ürünlerle takas edilebilir.

11. İndirim yenilemelerde geçerli mi?

Hayır. İndirim sadece kalıcı lisans takasında geçerlidir.

12. Bu teklif başka tekliflerle birleştirilebilir mi?

Hayır. Bu fırsat, Autodesk tarafından sunulan diğer indirimler, kampanyalar veya teşviklerle birleştirilemez.

13. Eğer bu promosyon kapsamında Medya ve Eğlence Çözüm Paketi alıırsa, Medya ve Eğlence Arnold Bundle promosyonu da geçerli olur mu?

Evet bu teklif ve bundle birleştirilebilir. Bu durumda çözüm paketine indirimli abone olmuş olunur ek olarak 5 adet Arnold aboneliği ücretsiz elde edilir. Çözüm paketi ve Arnold abonelik süreleri birbiriyle aynı olmalıdır.

14. “Named Accoınts” hacimli satın alma programları kapsamında bu kampanyaya katılım hakkı var mı?

Evet ancak Autodesk tarafından bu fırsat kapsamında önerilen indirimler, ilgili anlaşmalar uyarınca, Autodesk'in sözleşmeli hesapları için geçerli olan başka herhangi bir indirimle birleştirilemez. (Örnek: ”Enterprise Business Agreement dahilindeki müşteriler bu kampanyadan yararlanamaz). “Named Accounts” ya sözleşmeli indirimden ya da kampanya indiriminden yararlanabilirler ancak her ikisinden aynı anda yararlanamazlar.

15. “Extra Territory Rights (ETR)” bu teklif kapsamında kullanılabilir mi?

Hayır. Bu teklif kapsamında alınan aboneliklere ETR eklenemez.

16. Autodesk, indirim var olan bir aboneliğe ekleniyorsa indirim oranının tamamını verir mi?

Evet, aynı süreli abonelikler için geçerlidir. Bu teklifte, müşteri var olan abonelik süresine ek yapıyor olsa bile indirim oranının tamamı verilir. Aynı süreli olmaları yeterlidir. (var olan 1- veya 3-yıllık abonelik yanına yeni 1-veya 3-yıllık abonelik).

17. Müşterilerin mevcut kalıcı seri numaralarını teslim etmeleri gerekiyor mu?

Evet. İndirim alabilmeleri için müşterilerin kalıcı lisans seri numaralarını takas etmeleri ve bu seri numaralarıyla ilişkili hiçbir kullanıcı lisansını bundan sonra kullanmamaları gerekir. Takas işlemi tamamlandıktan sonra bu seri numaraları ikinci kez bir kampanya indirimi almak için takas edilemez veya kullanılamaz. İstenildiği takdirde eski lisansa geri dönme seçeneği mevcuttur. Bununla ilgili koşullar 3 ve 6. maddelerde belirtilmiştir.

18. Müşteriler indirimli 1 veya 3 yıllık abonelik satın aldıktan sonra kalıcı lisansı kullanmaya devam edebilir mi?

Hayır. Bu fırsatın hükümleri ve koşulları gereğince, müşteri, kampanyaya uygun kalıcı lisansın seri numaralarını takas etmeyi ve bundan böyle bu seri numaralarıyla ilişkili kullanıcı lisanslarını kullanmamayı kabul eder. Eski lisansa geri dönme seçeneği sayesinde, müşteriler eski kalıcı lisanslarına geri dönebilirler. Bununla ilgili koşullar 3 ve 6. maddelerde belirtilmiştir.

19. Bir seri numarasının geçerli olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bir seri numarası, R14-2016 kalıcı lisans ve/veya bakım planı olmayan 2017 kalıcı lisans olduğu takdirde geçerlidir. Lisansların ticari lisans olması ve kayıtlı olması gerekir. Seri numarası teslim etme sitesi, seri numaralarının doğrulanabileceği bir kaynak olarak kullanılama ancak indirimin geçerli olması için seri numarasının teslim edilmesi gerekir.

20. Her seri numarası başına kaç tane yeni 1 veya 3 yıllık abonelik satın alınabileceği konusunda bir sınırlandırma var mı?

Müşterilerin teslim ettikleri seri numarasıyla ilgili her kullanıcı lisansı için bir adet yeni abonelik satın alma hakları vardır.

21. Müşterilerin bir seri numarasına ait çoklu paketi veya çoklu kullanıcı lisansı olması halinde ne olacak?

Müşterilerin geçerli bir seri numarasıyla ilişkili her kullanıcı lisansı için bir adet 3 yıllık abonelik satın alma hakkı vardır ancak her talep için tek bir seri numarası teslim edebilirler.

Örnek: Bir müşterinin AutoCAD LT 2008 5 paketi var. Bu müşteri en fazla 5 yeni abonelik için %25 indirim alma hakkına sahiptir. Seri numarasını teslim ettikleri zaman, satın aldıkları yeni indirimli abonelik sayısı ne olursa olsun, 5 AutoCAD LT 2008 kalıcı lisansının tümünü takas edecekler.

Daha az sayıda yeni abonelik satın almak isteyen ve seri numarasıyla ilişkili tüm lisansları teslim etmek istemeyen müşteriler için istisnalar olabilir (diyelim ki, bu örneği baz alırsak, müşteri 3 lisansı göndermek ve 2 kalıcı lisansı elinde tutmak isteyebilir). Bu tür belirli durumlar için seri numarası, sipariş verilmeden önce bölünebilir. Seri numarasının bölünmesi işlemi Ortak Merkezi’nde gerçekleştirilebilir. Orijinal seri numarası, takas işleminde kullanılan seri numarası olmalıdır.

22. Müşteri başına teslim edilecek seri numarası sayısı konusunda bir sınırlandırma var mı?

Evet, müşteriler bu teklifin hüküm ve koşulları altında 50 adete kadar seri numarası teslim edebilirler. Örneğin tek kullanıcılı 50 seri numarası veya 50 kullanıcılı tek seri numarası. Ya da 50 kullanıcıyı geçmeyecek varyasyonlarında diğer seçenekler de geçerlidir. AutoCAD LT’de bu limit yoktur.

23. Müşterilerin kalıcı lisansla aynı ürünleri satın alma zorunlulukları var mı?

Hayır. Müşteriler aynı ürünü satın almak zorunda değildir ancak yukarıda belirtilen sınırlandırmalar geçerli olur.

Bu fırsat kapsamında olan ürünleri görmek için Ekteki Tablo 1’e bakın. Takasa uygun ürünleri görmek için Ekteki Tablo 2’ye bakın.

LT ürün ailesi ürünleri diğer Autodesk ürünleriyle takas edilebilir. LT, yalnızca çok kullanıcılı çözüm paketleriyle takas edilemez.

24. Bir müşterinin tek bir seri numarasına ait çoklu paketi veya çoklu kullanıcı lisansı varsa, yeni aboneliklerin tümü aynı ürüne ait mi olmalı?

Hayır. Müşteri ekteki tablolarda listelenen, kampanyanın uygun ürünlerinden herhangi birini, daha önce belirtilen lisans sayısı gereksinimlerine uygun şekilde satın alabilir.

25. Bu teklifin “Aboneliğe Geçme – Move to Subscription- kampanyasından ne farkı var?

Bu teklif eski kalıcı lisansı olan müşteriler için kısa süre geçerlidir.

"Move to Subscription" teklifi ise aksi belirtilmediği takdirde süresizdir. Bakım planı yenileme zamanı gelen kalıcı lisans sahipleri içindir. Daha fazla bilgi: www.autodesk.com.tr/campaigns/maintenance-to-subscription.

 

EK

Tablo 1: Aşağıdaki listede kampanyanın uygun “geçiş” abonelik ürünleri yer almaktadır.

Eski kalıcı lisansı ile takas edildiğinde aboneliklerinde indirim kazanılacak olan ürünler Yeni 1- veya 3-yıllık abonelik indirim oranı**
Industry Collections Autodesk® AEC Collection 25%
Autodesk® Product Design and Manufacturing Collection 25%
Autodesk® M&E Collection 25%
General Design Autodesk® AutoCAD® / Autodesk® AutoCAD® for Mac 25%
Autodesk® AutoCAD® Raster Design 25%
AEC Autodesk® AutoCAD® Architecture 25%
Autodesk® Advance Steel 25%
Autodesk® Civil 3D® 25%
Autodesk® AutoCAD® Map 3D 25%
Autodesk® AutoCAD® MEP 25%
Autodesk® AutoCAD® Plant 3D 25%
Autodesk® Fabrication CADmep/CAMduct/ ESTmep 25%
Autodesk® InfraWorks 360 25%
Autodesk® Navisworks® Manage/ Autodesk® Navisworks® Simulate 25%
Autodesk® Point Layout 25%
Autodesk® Revit® 25%
ANIM Autodesk® 3ds Max® 25%
Autodesk® Maya® 25%
Autodesk® Maya® LT 25%
Autodesk® MotionBuilder 25%
MFG Autodesk® Alias Concept 25%
Autodesk® AutoCAD® Electrical 25%
Autodesk® AutoCAD® Mechanical 25%
Autodesk® CFD Advanced 25%
Autodesk® CFD Motion 25%
Autodesk® Fusion 360 25%
Autodesk® Inventor® Professional 25%
Autodesk® Moldflow Adviser Premium 25%
Autodesk® Moldflow Adviser Ultimate 25%
Autodesk® Moldflow Insight Standard 25%
Autodesk® Moldflow Insight Premium 25%
Autodesk® Moldflow Insight Ultimate 25%
Autodesk® Moldflow Synergy 25%
Autodesk® Vault Office 25%
Autodesk® Vault Professional 25%
LT Family* Autodesk® AutoCAD® LT / Autodesk® AutoCAD® LT for Mac 25%
Autodesk® AutoCAD® LT with CALS Tools (Japan only) 25%
Autodesk® Revit LT™ 25%
Autodesk® AutoCAD Revit LT™ Suite 25%
*Bu oran vergiler hariç Autodesk önerilen satış fiyatları üzerinden uygulanır. Autodesk önerilen satış fiyatları sadece referans amaçlıdır, lokal para biriminde olmayabilir.

 

LT ürün ailesi ürünleri diğer Autodesk ürünleriyle takas edilebilir. LT, yalnızca çok kullanıcılı çözüm paketleriyle takas edilemez.

 

Tabl0 2: Aşağıda kampanyanın uygun “geliş” kalıcı lisanslarının listesi verilmektedir.

“ Kalıcı lisansının seri numarası abonelik ile takas edilebilecek olan ürünler:
Aktif bakım planları olmadan kampanyanın uygun R14-R2017 “geçiş” ürünleri
(Bazı ürün isimleri değişmiş olabilir. Listede en yeni ürün başlıkları verilmiştir. )
General Design Autodesk® AutoCAD® / Autodesk® AutoCAD® for Mac*
Autodesk® AutoCAD® Design Suite (Standard, Premium, or Ultimate)
AEC/ENI Autodesk® AutoCAD® Architecture / Architectural Desktop
Autodesk® Architectural/ Architectural Professional/ Architectural Designer
Autodesk® AutoCAD® Civil/ Civil 3D®
Autodesk® AutoCAD® Civil Series
Autodesk® AutoCAD® LT Civil Suite
Autodesk® Fabrication Products
Autodesk® AutoCAD® Land Development Dsktp (LDDT) / Land Dsktp (LDT)
Autodesk® AutoCAD® Map3D
Autodesk® AutoCAD® Map3D Enterprise
Autodesk® AutoCAD® MEP
Autodesk® AutoCAD® P&ID
Autodesk® AutoCAD® Plant 3D
Autodesk® Plant Design Suite (Standard, Premium, or Ultimate)
Autodesk® Infrastructure Design Suite (Standard, Premium, or Ultimate)
Autodesk® AutoCAD® Visualization Suite
Autodesk® Building Design Suite (Standard, Premium, or Ultimate)
Autodesk® Building Services
Autodesk® InfraWorks™/ Infrastructure Modeler
Autodesk® Navisworks® Manage
Autodesk® Revit® Architecture/Revit® MEP/Revit® Structure & Revit® Suites
Autodesk® Revit®
Autodesk® Revit® Building
Autodesk® Revit® Series /Building
Autodesk® Revit® Series – AutoCAD®, Structure, Systems Plus
Autodesk® Robot™ Structural Analysis/Professional
Autodesk® Survey
Autodesk® Advance Steel Premium/ Advance Steel AutoCAD® Bundle
CAiCE Visual Construction/Roads/Survey/Survey and Roads
ANIM Autodesk® 3ds Max®
Autodesk® 3ds Max® Design
Autodesk® 3ds Max® Real-Time Animation
Autodesk® 3ds VIZ®
Autodesk® Maya®
Autodesk® Maya® LT*
Autodesk® Maya® Unlimited/Complete
Autodesk® MotionBuilder
Autodesk® Maya® Entertainment Creation Suite Standard
Autodesk® 3ds Max® Entertainment Creation Suite Standard
Autodesk® Entertainment Creation Suite Ultimate
MFG Autodesk® Alias Design
Autodesk® AutoCAD® Electrical
Autodesk® AutoCAD® Mechanical
Autodesk® Building Electrical
Autodesk® CFD Design Study Environment
Autodesk® CFD (Basic, Advanced, Motion)
Autodesk® Factory Design Suite (Standard, Premium, or Ultimate)
Autodesk® HSMWorks Premium/Professional
Autodesk® Intent Professional
Autodesk® Inventor® HSM, Inventor HSM Professional
Autodesk® Inventor®/ Inventor® Engineer-to-Order/ Inventor® Professional/ Inventor® Publisher
Autodesk® Inventor® Series (AIS), Inventor Suite
Autodesk® Inventor® Suites – Professional, Routed, Simulation
Autodesk® Moldflow Adviser (Standard, Premium, Ultimate)
Autodesk® Moldflow Design
Autodesk® Moldflow Insight (Standard, Premium, Ultimate)
Autodesk® Moldflow Synergy
Autodesk® Nastran
Autodesk® Nastran In-CAD
Autodesk® Product Design Suite (Standard, Premium, or Ultimate)
Autodesk® Showcase®
Autodesk® Simulation Mechanical
Autodesk® Vault Office
Autodesk® Vault Professional
Autodesk® Vault Workgroup
LT Family Autodesk® AutoCAD® LT / Autodesk® AutoCAD® LT for Mac*
Autodesk® Inventor LT™
Autodesk® AutoCAD Inventor LT™ Suite
Autodesk® Revit LT™
Autodesk® AutoCAD Revit LT™ Suite

AUTODESK, ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN, TAMAMEN KENDİ TAKDİRİNE BAĞLI OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR NEDENLE VE İSTEDİĞİ ZAMAN BU KAMPANYAYI İPTAL ETME, ASKIYA ALMA VEYA DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR. AUTODESK YAZILIMLARININ FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR VE FİYATLAR ÜLKEDEN ÜLKEYE GÖRE DEĞİŞEBİLİR.

Autodesk, the Autodesk logo, AutoCAD LT, 3ds Max, AutoCAD, Civil 3D, Infraworks, Inventor, Inventor LT, Maya, Maya LT, MotionBuilder, Navisworks, Revit, Revit LT, Robot, Showcase, are registered trademarks or trademarks of Autodesk, Inc., and/or its subsidiaries and/or affiliates in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Autodesk reserves the right to alter product and services offerings, and specifications and pricing at any time without notice, and is not responsible for typographical or graphical errors that may appear in this document. © 2018 Autodesk, Inc. All rights reserved.

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım