Sponsoru Olduğumuz AUx İstanbul 2016 Etkinliğini Tamamladık

Dünyada 800 binden fazla şirkette, 10 milyonu aşkın profesyonele, inovasyon ve sürdürülebilirlik ekseninde katma değerli hizmetler sunan Autodesk’in, tasarım dünyası ve profesyoneller için düzenlediği uluslararası AU etkinliği Türkiye’de ikinci kez gerçekleşti.

AUx etkinliğimiz; Yapı & Altyapı, İnşaat & Mühendislik, Üretim ve Genel Tasarım alanlarında fikir önderlerinin ve farklı sektörleri temsil eden üst düzey yöneticilerin ve karar vericilerin de katılımıyla düzenlendi. Etkinliğimizde Türkiye’de ve uluslararası platformlarda fikir lideri, endüstri ve tasarım alanlarına önemli katkılar sunan çok sayıda konuşmacı yer aldı.

Autodesk Türkiye ekibine bu organizasyon için teşekkür ederiz.

 

AUx İstanbul 2016 Etkinliğinden Kareler

Konuşmacılar

Ayşe Ünal

Ayşe Ünal Anima’da reklam yönetmeni ve yapımcı olarak çalışmaktadır. Kötü Kedi Şerafettin filmi yönetmenliğini paylaştığı Mehmet Kurtuluş'la birlikte ilk uzun metraj animasyon filmidir.

Callan Carpenter

Callan Carpenter, Autodesk’in global büyük müşterilerinden sorumlu başkan yardımcısıdır. Mimarlık, mühendislik & inşaat sektörü, üretim sektörü ve eğlence sektörlerindeki en büyük müşterilerimize çözümler sağlayan tüm Autodesk ürün ve hizmetlerinin satış yöneticisidir. Autodesk’ten önce Callen, 22 yıl boyunca yarı iletken ve elektronik endüstrilerinde çalışmıştır.

Cihan Gülaç

Cihan Gülaç, Bilişim Liderleri Akademisini kurmadan önce 3 yıl boyunca Bilge Adam Şirketinde Autodesk programlarının eğitmenliğini yaptı ve çeşitli projelerde yer aldı, görevinden ayrılarak 6 ay süren Destek Holding bünyesinde Destek Akademi projesinde proje müdürü olarak görev aldı ve son olarak 3 yıl evvel Bilişim Liderleri Akademisini kurdu, aynı süre içerisinde Autodesk Türkiye Topluluğunda ‘’moderatör’’ ünvanına sahip oldu. Autocad, 3DSMax, 3 Boyutlu yazıcılar ile makaleler hazırlamaktadır. Anadolu Üniversitesi Radyo ve televizyon programcılığı ve Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Mezunu olan Cihan Gülaç aynı zamanda Autodesk - Autocad ve 3D Studio Max Programlarının uluslararası sertifikalarınında sahibidir.

Diego Tamburini

Diego Autodesk’de Üretim Endüstrisi Stratejisti görevini yürütmekte ve Autodesk’in üretim vizyonunu tanımlamak için endüstri ihtiyaçlarına ve trendlerine odaklanmaktadır. Aynı zamanda medya ve endüstri analistleriyle ilişki içinde konuşmalar, yazılar üreterek Autodesk’i fikir liderliği alanında temsil etmektedir.

Doğa Akkuş

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezuniyet sonrası TAV Yeşilköy Dış Hatlar projesinde saha deneyimi kazandı. Illinois State Üniversitesinde işletme yüksek öğrenimi tamamladıktan sonra 5 sene Amerika da IT sektöründe çalıştı. 2005 de Türkiye ye geri dönüş sonrası Satış ve İş Geliştirme Yöneticiliği, Proje Yönetim Danışmanlığı pozisyonlarında görev aldı. Autodesk bünyesine katılmadan önce 4 sene Oracle Primavera da EMEA bölgesinde teknik satış danışmanlığı ve son olarak Türkiye Satış Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Şu anda Autodesk Türkiye ekibinde Mimari, Mühendislik, İnşaat (AEC) sektöründen sorumlu satış yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Emin Cenal

Marmara Üniversitesini bitirdikten sonra bilişim sektöründe birçok farklı firmada görev alan Emin Cenal, Üretim Sektöründen Sorumlu Is Geliştirme Müdürü olarak Autodesk Türkiye satış ekibinde görev alıyor. Ayrıca Emin Cenal’in satış ve pazarlamadaki başarılarına yönelik birçok ödülü de bulunuyor.

Eran Çakan

Eran Çakan, Bilişim Liderleri Akademisini kurmadan önce 4 yıl boyunca Pulver Kimya San.Tic.A.Ş.de Kalite Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Görevinden ayrılarak Dekon Incentive & Events Firmasında Art Director pozisyonunda bulunmuştur, 3 Yıl önce Bilişim Liderleri Akademisini kurarak bu alanda yoluna devam etmektedir. Işık Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Eran Çakan aynı zaman da Autodesk 3D Studio Max Programının uluslararası sertifikalarınında sahibidir.

Erdinç Çiftçi

2000 yılında YTÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2010 yılında WAF Üretim, Enerji ve Geri Dönüşüm kategorisinde Yevlakh Tohum Tesisi ile birincilik ödülünü kazandı. Bakü Olimpiyat Stadyumu, Bakü Çelik Fabrikası ve Balaken Yem Fabrikası projelerini tasarladı ve yönetti. 2011 yılında Bold’u kurdu. Bold’da tüm projeler, hem işlev, hem de yalın bir mimari hedeflenerek çağdaş bilgi, malzeme ve teknoloji kullanılarak tasarlanmaktadır. Bu amaçla projeler ilk fikirden, şantiyeye kadar BIM ortamında, kendi bünyesindeki mimari, statik ve mekanik, elektrik ekipleri tarafından tasarlanıp projelendirilmekte ve ilgili tüm disiplinlerle koordinasyon bu ortak sistemle sağlanmaktadır. Bu sayede yüksek verimlilik ve kalite elde edilmekte, zaman ve bütçe en yüksek performansla yönetilmektedir. Bold’da havaalanı, geri dönüşüm tesisi, karma kullanımlı yapılar ve çeşitli konut projeleri bu sistemle başarılı şekilde üretilmiş ve üretilmeye devam etmektedir.

Erkan Özgür Yılmaz

Erkan Özgür Yılmaz, Anima'da VFX Supervisor'u görevini yürütmektedir. 23 senedir 3B animasyon ve VFX ile ilgilenmekte ve bu alanda hizmet vermektedir. İTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Özgür, son 8 senedir fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

Hany Shabana

Yapı Mühendisliği alanında M. Sc. Derecesi olan Shabana, Autodesk Ortadoğu’da yapı ve inşaat çözümlerinden sorumlu AEC Teknik BIM Uzmanı’dır. İnşaat, danışmanlık ve mühendislik yazılımı firmalarındaki rolleriyle AEC endüstrisinde 10 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Mehmet Kurtuluş

Mehmet Kurtuluş, 1995 yılında Anima'nın kurucuları arasında yer aldı, halen hem yaratıcı yönetici hem de yönetici pozisyonunda olduğu Anima'da 500'ün üzerinde reklam filmi yönetti. 2016 yılında yönetmenliğini üstlendiği Anima İstanbul yapımı Kötü Kedi Şerafettin filmi vizyona çıktı.

Mert İlkin

1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ford - Otosan tasarım bölümünde “otomotiv tasarımcısı” olarak işe baslamıştır. Yurtdışında çesitli zamanlar Ford bünyesindeki tasarım stüdyolarında birçok Ford projesinde uzun süreli görev almıştır. “Tasarım Ekip Lideri” olarak Ford Cargo Ağır Ticari Kamyon, Transit, Transit Connect, Transit Torneo, Transit Corrier projelerinde aktif rol oynadı. Halen Ford – Otosan, Ürün Geliştirme Tasarım Stüdyosu’nda yeni tasarım projelerinde “Tasarım , Concept ve Renk Desen Ekip Lideri” olarak görevine devam etmektedir.

Murat Tüzüm

Tüzüm, Autodesk bünyesine katılmadan önce beş yıl boyunca DS SolidWorks Corp.’ta Türkiye ve Yunanistan Bölge Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. Şirketin Türkiye operasyonunun kurulma sürecini yönetti. Tüzüm daha önce de Adobe’nin Türkiye Distribütörü Medyasoft Bilgi Sistemleri’nde eğitim sektöründen sorumlu satış yöneticiliği ve IBM Türk yazılım grubunda çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Fizik bölümü mezunu olan Murat Tüzüm, aynı zamanda Işık Üniversitesi’nden Executive MBA diploması sahibidir.

Niyazi Kemer

Türkiye’de 2009-2012 yıllarında Autodesk Revit Architecture ile yapılan en büyük iki projenin BIM müdürü olan Niyazi Kemer, 2004-2009 yıllarında çeşitli projelerde mimari tasarım şefi görevini yürütmüştür. 3 yıllık Revit eğitmenliği deneyimiyle şu anda Autodesk Türkiye’de AEC Teknik Uzmanlığı yapmaktadır.

Olivier Bayle

Yapısal tasarım ve basit inşaat şemalarından ileri derecede teknik mühendislik projelerine kadar farklı alanlarda 19 yılın üzerinde deneyime sahip olan Bayle, Autodesk’e gelmeden önce çelik, beton ve kereste tasarımında inşaat mühendisi rolündeydi. Şu anda BIM çözümler, iş akışı entegrasyonu ve 3B görselleştirmede en iyi uygulamaları geliştir, çarpışma/çakışma belirleme ve 5B inşaat simülasyonlarında müşterilerle iletişim halindedir.

Taylan Dedeoğlu

Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde İktisat okumuş ve South Dakota State University’de Ekonomi yüksek lisansını tamamlamıştır. Tekstil, Teknoloji, Mobilya, Bilişim gibi çeşitli sektörlerde Türkiye’nin önde gelen firmalarında satış ve pazarlama iletişimi yöneticiliği alanlarında üstün başarılar göstermiştir. 2007 yılında göreve başladığı Autodesk’te Türkiye, İsrail, Kuzey Afrika gibi ülkeleri de içeren farklı görevlerde bulunmuştur. Halen de AEC (Mimari, Mühendislik, İnşaat) ve M&E (Media ve Eğlence) Endüstrileri Satış Yöneticiliği pozisyonunda görev yapmaktadır.

Timuçin Ersin Taşdemir

Timuçin Ersin Taşdemir, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği üzerine derece ile tamamladıktan sonra özellikle üretim endüstrisinde çeşitli firmaların bünyesinde çalışarak tecrübe edindi. Autodesk’e katılana kadar Simülasyon ve Veri Yönetimi ürünlerinden sorumlu Uygulama Mühendisi olarak çalıştı. Bu süreçte teknik başarıları sayesinde Elite Application Engineer ödülüne layık görüldü. Autodesk bünyesindeki üretim ürünlerinden sorumluluğu simülasyondan tasarıma, veri yönetiminden CAM uzmanlıklarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Turgay Ogus

1992’den bu yana CAD tasarımcısı, talaşlı imalat teknolojileri; satış, destek ve eğitim hizmetleri ile CADCAM sektöründe yer almaktadır. A.Ü. İşletme Bölümünü tamamladıktan ve 1998-2012 yılları arasında 14 sene ÇAĞ CADCAM firmasında satış müdürlüğü pozisyonunda Delcam CADCAM çözümlerinin Türkiye’de pazarlama faaliyetlerini yürüttü. Delcam firmasının 2012 yılı itibari ile Türkiye Ofisini açmasının ardından Delcam Türkiye Kurucu Genel Müdürü olarak görevini yerine getirmiştir. 2014 yılında Delcam’ın Autodesk bünyesine katılmasının ardından Autodesk Türkiye şirketinde Gelişmiş Üretim Teknolojileri bölüm liderliği görevini devam ettirmektedir.

Umut Aktaş

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Umut Aktaş yaptığı akademik çalışmaları parametrik modellemeler üzerinedir. Bugüne kadar döküm, otomotiv, tesis kurulumu gibi farklı sektörlerde üretimin ve tasarımların matematiksel modellerini oluşturmuştur. Üretimin matematiksel modelinin oluşturulmasına bağlı olarak hat dengeleme sistemlerinin kurulmasına kadar süreçlerde görev almış ve öncülük etmiştir. Şimdi ise Electron firmasında çalışmakta ve Inventor programında toz boya tesisinin matematiksel modelini oluşturmakta buna bağlı olarak tasarım ara yüzleri geliştirmektedir.

Ümit Balaban

YTÜ Makine Mühendisliğinden mezun olan Ümit Balaban, 2008 senesinde GrafCAD Bilgisyar’da Autodesk Revit MEP Ürün Sorumlusu olarak çalışma hayatına başlamıştır. 2012-2016 yılları arasında Yapı Proje Uygulama (YPU) firmasında Makine Mühendisi ve BIM Yöneticisi olarak önemli projelerde görev almış, 2016 yılından itibaren ANEL Grup bünyesinde uluslararası ve yerel projelerde BIM Yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda 2009 yılından itibaren MMO bünyesinde ve çeşitli şirketlerde eğitim vermekte ve tesisat sektöründeki birçok firmaya BIM ve Revit Danışmanlığı yapmaktadır.

Vijay Raina

Hindistan, Ortadoğu ve Güneydoğu Asya bölgelerinde 15 yılın üzerinde AEC endüstrisi alanında deneyimi bulunmaktadır ve Autodesk Singapur ofisinde 4 yılı aşkın AEC Teknik Uzman göreviyle Dubai'ye katılmıştır. Makina Mühendisi olan Raina’nın Autodesk’e katılmadan önce Bahreyn’de Tilke için MEP ve BIM Müdürlüğü alanında geniş çaplı deneyimi bulunmaktadır.

 
 
Tarih: 
6 Ekim, 2016 - 08:30 to 18:00
Yer: 
Four Seasons Istanbul at the Bosphorus