Autodesk’in Lider İki İş Ortağı Prota Bilgisayar ve Altar Teknoloji Artık Aynı Çatı Altında!

Prota çatısı altında güçlerini birleştiren iki öncü firma İnşaat, Mimari, Üretim ve Tasarım sektörlerinde kapsamlı çözümler sunan eskisinden daha yenilikçi ve güçlü bir yapı oluşturdu.

Tasarım ve üretim alanlarında sunduğu çözümler ile dünya lideri olan Autodesk’in 1991 yılından bu yana Orta Doğu ve Doğu Avrupa Bölgelerinin en büyük yetkili iş ortaklarından biri olan Prota Bilgisayar, Türkiye’nin üretim yazılımları sektöründe en güçlü iş ortağı Altar Teknoloji ile güçlerini birleştirdi. Ağustos 2019 itibarı ile gerçekleşen yeni oluşum, tasarım, imalat ve görselleştirme sektörlerinde müşterilerini en kaliteli ve kapsamlı destek hizmetleri ile buluşturmayı hedefliyor.

Prota Bilgisayar Genel Müdürü Şuayip Çavuşlar konu ile ilgili “Altar ve Prota Bilgisayar, Autodesk’in Türkiye’deki en köklü yetkili iş ortaklarındandır. Biz, Prota çatısı altında gerçekleştirdiğimiz bu birliktelik ile ürün ve hizmet yelpazemizi genişletirken, büyüyen satış, destek ve eğitim yapılanmalarımızla müşterilerimizin başarı düzeyini daha ileriye taşımayı hedefliyoruz.” yorumlarında bulundu.

Altar Teknoloji ise, 1998 yılından buyana, mekanik tasarım ve imalat sektörlerinde, satış, eğitim, destek ve danışmanlık alanlarında hizmet sunuyor. Geniş uzman kadrosuyla ülke genelinde faaliyet gösteren firma, portföyünde imalat sektörünün önde gelen markalarını bulunduruyor.

Altar Teknoloji Genel Müdürü Bülent Kalaycıoğlu yeni oluşum ile ilgili olarak şunları söyledi: “Mekanik tasarım ve imalat sektöründe lider Altar ile mimari ve inşaat sektörünün lideri Prota birleşerek güçlü bir sinerji oluşturacağımıza inanıyor ve Autodesk’in tüm disiplinlerine çözüm sunan bir yapıya ulaşmayı hedefliyoruz.”

Prota Bilgisayar, bu birleşme ile sektör dinamiklerine yön veren ve öncü yaklaşımlarıyla küresel hedefleri olan kurumsal bir firma olmayı, kamu kurumları, savunma sanayi, özel sektör ve bireysel kullanıcıların dijital dönüşüm süreçlerinde liderlik etmeyi hedefliyor.

Tarih: 
27 Ağustos, 2019 - 09:00 to 18:00