Autodesk Alias

Alias Nedir?

Autodesk Alias yazılımı özellikle otomotiv ve endüstriyel tasarım, sayısal (dijital) modelleme ve teknik yüzey kaplama için hedeflenen birinci sınıf bir çözümdür.

Alias, konsept tasarımdan üretim kalitesine kadar sürekli bir iş akışı sağlayarak yaratıcı tasarım sürecinizi hızlandırır.

Konseptten A sınıfına kadar kesintisiz tasarım süreci. Daha fazla değişken ile daha kısa sürede daha iyi kalite elde edin!

Bakış Açını Genişlet ve Üretkenliğini Arttır!

 • Eskiz ve “ideate” tasarım kavramları.
 • Hem fiziksel hem de sayısal (dijital) tasarım süreçlerini birleştirin.
 • 2B'den 3B'ye kesintisiz geçiş yapın.
 • Birden fazla tasarım konsepti oluşturun, yineleyin ve sunun.
 • Tasarım incelemesi için gerçekçi görselleştirme unsurları ekleyin.

Not: “Ideate” nedir?

“Ideate” tasarımcıların oturumlarda fikir ürettiği yaratıcı bir süreçtir (örneğin, beyin fırtınası, olası en kötü fikir, olası en iyi fikir, eskiz, prototipleme). “Ideate” tasarım düşüncesi sürecinde üçüncü aşamadır. Katılımcılar, kolay ve yargılamayan bir ortamda sorunlu bir ifadeye değinmek için ellerinden geldiğince fikir üretmek için açık fikirlerle toplanırlar.

 • Entegre eskiz ve boyama araçlarıyla tekrarlayın ve hassaslaştırın.
 • Eskizleri modelleme için arka plan olarak kullanın.
 • Çizim modellerini 3B modellere yansıtın.

Hızlı Sayısal Konsept Modelleme Fırsatını Yakala!

Tasarım konseptlerinin oluşturulması ve araştırılması sürecini hızlandırın.

Tasarım Değerlendirmesi Yap!

Daha iyi karar almak için tasarım seçeneklerini paydaşlara sunun ve karşılaştırın. Tasarım incelemelerinde doğru, gerçekçi görselleştirme ile güveni arttırın. Tek tıklamayla iş akışında daha hızlı incelemeler yapın. Daha iyi kararlar için alternatifleri karşılaştırın.

Tasarımınızı Mükemmelleştirin!

Tasarım amacını koruyarak, konseptten dijital yüzey modeline kadar tasarımı geliştirin.

Sayısal modelinizi daha da geliştirmek ve hassaslaştırmak için fiziksel değişiklikleri yakalayın (kenar, eğri vb.)

Modelden üretime hazır A sınıfı modeline hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçin.

Tasarım kalitesini doğrulayın.

Hızlı ve Esnek Tasarım Modellemesi Yapın!

Esnek eğri tabanlı ve doğrudan modelleme teknikleri kullanın. Tasarım sürecinde şekillerle denemeler yapın ve birçok günlük modelleme görevini otomatikleştirin.

Sayısal Modele Fiziksel Değişiklikleri Dahil Edin!

Sayısal ve fiziksel birleştirme: Tarama verilerinin kullanımını basitleştirin.

Üretime Hazır A Sınıfı Modeller Oluşturun!

Tasarım amacını koruyun. Veri yeniden kullanımını en üst düzeye çıkarın. Hem kalite hem de fizibilite gereksinimlerini karşılayan yüzeyler oluşturun.

Kalite Değerlendirme

 • Piksel hassasiyetli yüzey ekranları için etkileşimli NURBS görselleştirme.
 • Analitik görüntü oluşturma modları.
 • Herhangi bir değişikliğin etkisini anında analiz edin. Sürecin başında algılanan kalite sorunlarını keşfederek maliyetten tasarruf edin.

Verimli İletişim Kurun ve Yüksek Kalitede Gerçek Zamanlı Etkileşimli Görselleştirmeler Oluşturun.

 • Estetik ve tasarım alternatiflerini keşfedin ve doğrulayın.
 • Gerçek zamanlı ölçeklenebilir performans.
 • Kapsamlı ve karmaşık veri kümelerini kolayca yönetin.
 • Güçlü değerlendirme araçları

Görsel Olarak İletişim Kurun ve İş birliği Yapın!

 • Ekipler ve coğrafyalar arasında verimli görsel iletişim sayesinde artan verimlilik sağlayın.
 • İletişim için ortak veriler
 • Yüksek ölçeklenebilir ve uyumlu kurumsal çözüm
 • Gerçek zamanlı oturum paylaşımı yapın.

Pazarlama Kalitesinde Tasarım Görüntüleri Oluşturun!

 • Tasarım görselleştirmesinden sanal fotoğrafçılığa ve animasyona kadar kesintisiz bir süreç
 • Baskı ve video için yüksek kaliteli görüntüler oluşturun
 • Etkileşimli yüksek kaliteli kaplama (render)
 • Verimli, tutarlı veri hazırlama ve kurulum
 • Güçlü hikaye anlatımı yetenekleri (çevre, renk, yansıma vb.)

Genel CAD Uygulamaları İle Üretim Yüzey Verilerini Paylaşın!

 • Tüm geliştirme iş akışı boyunca tasarım amacını ve bütünlüğünü koruyun.
 • Güvenilir veri değişimi sağlayın.

Hangi Alias Sizin İçin En Doğrusu?

Autodesk® Alias® ürün grubu - Alias® AutoStudio, Alias® Surface, Alias® Concept , Alias® SpeedForm ve Alias® Design - otomotiv ve diğer sektörlerde endüstriyel tasarımcılar, modelciler ve teknik yüzey kaplama uzmanları için birinci sınıf araçlar sunar.

Konseptten üretim kalitesindeki yüzeylere kadar sürekli bir iş akışı sayesinde Alias ürün grubu sınıfının en iyisi eskiz, modelleme ve görselleştirme araçlarıyla desteklenen, sektörün önde gelen yüzey oluşturma yeteneklerini sağlar. Süreç boyunca tasarım amacı rekabet ederken daha hızlı ve yenilikçi tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olmaktır.

Autodesk® Alias® Design

Autodesk® Alias® Design, yaratıcı ürün tasarım sürecini kontrol eden endüstriyel tasarımcılar için temel seviye Alias 3D tasarım yazılımıdır: ilk konsept taslaktan son yüzey modellerine kadar. Endüstriyel tasarımcılar, zorlayıcı görsel iletişimden, konsept modellemeye ve melez 2B-3B iş akışında üretim kalitesindeki modellere hızla gidebilirler. Alias Design yazılımı endüstri tasarımcılarının ve yaratıcı profesyonellerin, rakiplerinden daha hızlı yenilikçi tasarımlar oluşturmaya, iletişim kurmaya ve yönlendirmeye yardımcı olan endüstri lideri eskiz, modelleme ve görselleştirme araçlarıyla, mühendislikten pazarlamaya, ürün geliştirme alanındaki çeşitli ekipler arasında işbirliği yapmalarını sağlar.

 

Autodesk® Alias® Surface

Autodesk® Alias® Surface yazılımı bir dizi dinamik 3B yüzey modelleme özelliği sunar. Yazılım, sayısal modelleyicilerin, tüketici ürünleri tasarımı için tasarım yüzeylerini üretim yüzeyi modellerine ve otomotiv tasarımı ve stil için yüksek kaliteli A sınıfı yüzeylere dönüştürmelerini sağlar. Alias Surface yazılımı ayrıca sayısal modelleyicilerin ağ verilerinden hızlı bir şekilde mühendislik detay tasarımı için hazır yüksek kaliteli A Sınıfı yüzeylere geçmelerini sağlayan ileri mühendislik özelliklerini destekler.

 

Autodesk® Alias® SpeedForm

Autodesk® Alias® SpeedForm yazılımı 2B eskizleri ve eğrileri verimli bir şekilde erken tasarım tekliflerine etkileşimli olarak şekillendirilebilen 3B tasarım konseptlerine dönüştürerek yaratıcı tasarım sürecini hızlandırmaya yardımcı olurken, tasarım kavramlarını akış aşağı tasarım modelleme iş akışlarında yeniden kullanmak için sürekli bir iş akışı sağlar .

 

Autodesk® Alias® Concept

Autodesk® Alias® Concept yazılımı yaratıcı tasarım sürecini uçtan uca destekleyen güçlü bir araç seti sunar. Bu yazılım paketi, eskiz ve kavramsal modellemeyi tasarım yüzey modelleme ve görselleştirme yetenekleriyle birleştirerek, tasarımcıların ve konsept modelleyicilerin çok sayıda tasarım teklifini hızlı bir şekilde tanımlamasını, keşfetmesini ve iletmesini sağlayarak bir sonraki kazanan tasarımı seçmek için karar tabanını arttırır.

 

Autodesk® Alias® AutoStudio

Autodesk® Alias® AutoStudio yazılımı otomotiv tasarımı, tasarım ve teknik yüzey kaplama için yeni nesil güçlü bir çözümdür. Gelişmiş iş akışı yetenekleriyle Alias AutoStudio yazılımı, tüm araç tasarım süreci için kapsamlı bir eskiz, modelleme, görselleştirme ve analiz araçları sunar. Konsept oluşturma işleminden A Sınıfı yüzey kaplamasına kadar sürekli bir iş akışı sağlayarak yazılım, otomotiv şirketlerine tasarım yenilikleri daha hızlı üretme, yeniden işleme azaltma ve yenilikçi araçları pazara daha hızlı getirme konusunda yardımcı olur.

 

Teknik Destek

Autodesk Alias Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım