Mark Two

Tasarım, Üretim ve ARGE ekiplerine, metal kadar sağlam, üstün görsellikte ve yüksek ölçüsel doğrulukta işlevsel parçaları ve prototipleri masaüstünden üretebilme yeteneğini kazandırmak ve tasarımdan üretime giden süreçte karşılarına çıkan engelleri kaldırmak.

Mark Two in the officeMark Two, eklemeli üretim ve 3D yazıcı dünyasına bu yeni ve farklı vizyon ile katıldı. Markforged firmasının CFF (Continuous Filament Fabrication) teknolojisi ve Mark Two yazıcısı, 3D baskı sektöründe devrim yarattı.

Mark Two Onyx Pompa GövdesiMark Two ile artık atölyeler, tasarımcılar, mühendisler, laboratuvarlar ve imalatçılar; hızlı, düşük maliyetli, endüstriyel dayanıma sahip Kevlar™, Fiberglas ve Karbon Fiber kompozit elyaf katkılı parçaları ofis ortamında masaüstünden üretebilmekte ve hem görsel hem de işlevsel ortamlarda kullanabilmektedir.

CFF (Continuous Filament Fabrication) teknolojisi, temel olarak; geleneksel FFF veya FDM kısaltmaları ile bilinen (Fused Filament Fabrication veya Fused Deposition  Modeling) metotları ile basılan plastik malzemenin içine kompozit elyaf malzemenin “kesintisiz” olarak ilave edilmesini sağlamaktadır. Mark Two üzerinde bulunan çift baskı başlığından biri ile plastik malzeme basılırken diğer ile de kompozit elyaf eklemesi yapılmaktadır.

Markforged CFF metodu

CFF ve FDM metotlarının birleşimi sayesinde son derece sağlam, endüstriyel dayanıma sahip imalatlar hızlı ve hesaplı olarak üretilebilmektedir.

Mark Two ile kompozit elyaf katkılı olarak basılan parçalar, ABS kullanılarak basılan parçalar ile kıyaslandığında; bükülmezlikte (stiffness) 27 kat, dayanımda ise (strength) 24 kat sağlamlığa ulaşabilmektedir. Bu özellikler, aynı ebatlardaki metal emsalleri ile mukavemet/ağırlık oranı göz önünde bulundurularak kıyaslandığında; sağlamlığın Alüminyum 6061-T6 seviyesinde olduğu görülmektedir.

Mark Two in the workshop

Son ürün veya tasarıma giden yolda zaman ve maliyetlerin en önemli unsurlar olduğu günümüz şartlarında, Mark Two ile metal malzemeden üretimi haftalar alabilecek pahalı ve karmaşık tasarımları saatler içinde işinizin gerektirdiği ölçüselliğe ve dayanıma sahip olarak üretebilirsiniz.

Mark Two ofis ortamında kullanılabilir.Mark Two kitleri ile birlikte gelen Eiger yazılımı, tasarımcıyı gereksiz ve karmaşık baskı işlemi parametrelerinden uzak tutan, doğrudan sonuca odaklanmayı sağlayan, birlikte çalışmaya olanak tanıyan, CAD’den 3D baskıya en kısa yoldan ulaşmayı sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Mark Two 3D yazıcısı, mühendislik plastiklerinin dokusunu kompozit elyaf ile otomatik olarak metal dayanımı seviyelerine kadar güçlendirebilen dünyadaki tek 3D yazıcıdır. Mark Two ile ölçek farkı olmaksızın tüm ilgili kurumlar (üniversiteler, endüstriyel şirketler, proje ve tasarım ofisleri)  yapısal sağlamlığa sahip, uygulama yerinde test edilebilecek parça ve prototiplere artık masaüstünden ulaşabilmektedir.

Tasarım veya ARGE ekiplerinizin acil bir projenizin prototipi için gereken parçaların üretim hattınızdan veya tedarikçinizden gelmesini haftalarca beklediğini ve bunun sonucunda oluşan zaman ve finansal kayıplarınızı düşünün… Belki de bu tecrübeleri defalarca yaşadınız…
Mark Two 3B Yazıcı ile işlevsel prototipleriniz için gereken haftalar veya günler süren beklemeleri saatler seviyesine indirebilirsiniz. Üstelik dayanımdan taviz vermeden!

ONYX malzeme ile Mark Two baskıları 

Markforged Mark Two broşürlerini aşağıdaki iletilerden izleyebilir/indirebilirsiniz:

 

 

Teknik Destek

Mark Two Özellikleri

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım