Eiger

Markforged kit'leri ile birlikte gelen EIGER yazılımı, CAD modellerinizi Mark Two ve Mark X 3D yazıcıları için baskıya hazırlar. Hızı, mükemmel arayüzü, tarayıcı tabanlı gelişmiş ve kullanıcı dostu özellikleri ile tasarımcıya parça modelini istediği sağlamlıkta baskıya hazırlamak için tüm imkanları sunar.

Eiger yazılımı, Chrome tarayıcısının v.30 üstü sürümünün bulunduğu herhangi bir bilgisayarda kurulum gerektirmeden çalışmaktadır. Yazılım ile yazıcı arasındaki iletişim, Wi-Fi, Ethernet, USB bellek veya USB kablo ile yapılabilmektedir.

Eiger STL importParçanızı Eiger ortamına aktarmak için STL dosya formatına çevirmeniz yeterlidir. Tüm gelişkin CAD yazılımları veya 3D tarayıcılar bu çeviriyi yapabilmektedir.

Eiger yazılımı, Chrome tarayıcısının v.30 üstü sürümünün bulunduğu herhangi bir bilgisayarda kurulum gerektirmeden çalışmaktadır. Eiger’in temel kullanımında baskıya hazırlanan parçalar bulut ortamında saklanırken, işin güvenlik gereksinimleri doğrultusunda, Profesyonel veya Enterprise Mark Two kitlerine sahip kullanıcılar, parça bilgilerini PC ortamında saklayabilirler.

 

 

Eiger ile baskı başlığı hızı, besleme akışı, vb. gibi baskı sürecinin detayları içinde kaybolmazsınız. Baskı süreci ile ilgili tüm parametreler cihaz ve yazılım içerisinde belirlenmiş olduğundan, kullanıcı tüm zamanını basacağı parçaların yapısal özelliklerini (iç dolgu, elyaf katkı, vb.) belirlemeye ayırabilir.

Eiger parça hazırlık aşamaları

Parçaları baskıya hazırlama süreci başlıca dört aşamadan oluşmaktadır.

  1. Modelin Eiger ortamına alınmasından sonra, ana baskı malzemesi, iç dolgu yapısı/yoğunuğu, kullanılacak ise kompozit elyaf malzemenin türü ve basım metodu gibi temel yapısal parametreler belirlenir.
  2. Kompozit elyaf katkı eklenecek katmanlar gruplar halinde seçilerek tüm parça yüksekliği boyunca istenen sağlamlık yapısı belirlenir.
  3. İki boyutlu katman izleme modu ile - istenirse - her bir katman için kompozit elyaf katkı yapısı farklı olarak belirlenebilir.
  4. Baskı tablası üzerine parçaların yerleşimi yapılır ve baskıya gönderilir.

Ana baskı malzemesi olarak Naylon kullanıldığında 45°, ONYX kullanıldığında ise 60° eğimli yüzeylere kadar destek (support) baskısı gerekmez. Eiger'in gelişmiş algoritmaları eğim açılarını tanıyarak gereksiz destek baskıları yapmaz.

Markforged Onyx ile stabil baskı

Eiger ile parça iç dolgusu olarak atayabileceğiniz ve yoğunluklarını belirleyebileceğiniz 3 farklı metot vardır.

Markforged Eiger iç dolgu metotları

Eiger kullanıcısına kompozit elyaf katkısı içinde farklı seçenekler sunmaktadır. Aşağıdaki görselde yer alan metotlar tasarımcının parça sağlamlığını istediği seviyede belirlemesini sağlar.

Markforged Eiger Elyaf Dolgu Metotları

Üzerinde çalıştığınız parçaya ve o anda görüntülediğiniz katmana ait malzeme ve zaman bilgiler her zaman Eiger ekranındadır.

Eiger'in "sürüm kontrolu" özelliği, üzerinde çalıştığınız parçalarda yaptığınız değişiklikleri aynı parça isminin farklı sürümleri olarak kayıt eder. Bu sayede emek ve zaman kaybedilmeden hızlı geri dönüşler yapılabilir.

Eiger malzeme kullanım ve parça sürüm bilgileri

Eiger işlemlerini tamamladıktan sonra Mark Two veya Mark X yazıcınız baskıya hazır ise artık tek yapmanız gereken parçalarınızın tek ve veya grup halinde baskı işlemini başlatmaktır.

Eiger ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra envanterinizdeki yazıcıların baskı ilerleyişine ait anlık bilgileri (basılan katman, başlık sıcaklıkları, kalan süre, vb.) farklı konumda da olsanız görebilirsiniz.

Markforged Eiger - grup baskı hazırlığı

Markforged Eiger - Baskı hazırlama
Markforged Eiger - Katman gruplarına kompozit elyaf ekleme
Markforged Eiger - Her katman için farklı elyaf katkı ayar seçeneği
Markforged Eiger - Çoklu parça grubu olarak baskıya gönderme seçeneği
Markforged Eiger - Farklı parçaları birlikte baskıya gönderme seçeneği

Teknik Destek

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım