Royal Asansör Autodesk Inventor ve AutoCAD Mechanical Yazılımlarını Seçti

CAD/CAM teknolojilerini yakından takip ettiklerini söyleyen Tülay Çelik, Autodesk Inventor'a geçiş sürecini şu şekilde özetlemektedir: "Daha önceleri tasarımlarımızı 2 boyutlu olarak gerçekleştiriyorduk. Rekabette öne geçmek ve daha kaliteli tasarımlar yapabilmek için 3 boyutlu tasarım yazılımı araştırmasına giriştik. 2007 yılı ikinci yarısında, müşterilerimizin isteklerine daha iyi cevap verebilmek ve aynı zamanda proje uygulama kalitesine hız katmak amacıyla Autodesk Inventor ve AutoCAD Mechanical yazılımlarını seçtik. Seçim kriterlerimiz arasında, elimizde bulunan 2 boyutlu verilerin 3 boyutlu tasarımlarda sorunsuz ve kayıpsız olarak kullanılabilmesi ve 3 boyutlu yazılımın kullanım kolaylığı yer almaktaydı." 

Tülay Çelik, bu geçiş ile birlikte hem tasarımların kalitesinin arttığını hem de montaj sürelerinin önemli oranda kısaldığını belirtiyor: "Autodesk Inventor ile birlikte projelendirme hızımız büyük oranda arttı. Montaj ve detay çizimlerini kolaylıkla oluşturmaya başladık. Autodesk Inventor ile imalat ve montaj süreleri önemli ölçüde kısaldı. Ayrıca, kalite ve verimlilik de aynı oranda arttı." 

Müşteriler ve yan sanayi ile iletişim için Autodesk Inventor'un sunduğu endüstri standardı çeviriciler ile tasarımların farklı formatlara dönüştürülmesinin sağlandığını söyleyen Tülay Çelik ekliyor: "Autodesk Inventor yazılımının içinde bulunan çeviriciler sayesinde, farklı formatlarda dosya alışverişi mümkün olmaktadır. Gelen dosyalar rahatlıkla istenilen formatta müşteriye gönderilmektedir." 

Royal Asansör, Autodesk Inventor ile asansör avan ve uygulama projelerini, asansör komponent ve barikap dikey kapı tasarımlarını gerçekleştirmektedir. 

Tülay Çelik, ayrıca Autodesk Inventor'un büyük montaj tasarım araçları ve modelleme yeteneklerinin verimliliklerini arttırdığını ve analiz araçlarıyla maliyetlerin düştüğünü belirtiyor: "Autodesk Inventor ile büyük montaj tasarımları rahatlıkla gerçekleştirilmekte ve düzenlemeler kolaylıkla yapılabilmektedir. Autodesk Inventor'un sunduğu parça tasarım ve montaj araçları, sac metal modelleme yetenekleri ile farklı tasarım alternatiflerinin denenmesi kolaylaşmıştır. Bu da, sonuçta, performansın ve verimliliğin artmasını sağlamıştır."