ICM Autodesk Inventor İle Bir Adım Önde

ICM, 1967 yılından günümüze kağıt peçete üretimi yapan Ulusoy Ailesi'nin sektörel tecrübesi ile geliştirdiği mühendislik ve Ar-Ge çalışmalarıyla oluşmuş ve 1985 yılında ailenin 2. kuşağı tarafından kurulmuştur. ICM'nin kalite politikası içinde, müşteri temel beklentilerini tam ve doğru olarak anlamak, dünyadaki teknolojik gelişmeleri sürekli izleyerek artan müşteri beklentilerine doğru zamanda, tam olarak cevap vermek ve sürekli gelişmeyi sağlamak amacıyla verilere dayalı bir çalışmayı esas almak önemli yer tutar.Her geçen gün Ar-Ge'ye verdiği önem sayesinde pazardaki yerini sağlamlaştıran ICM, rekabetçi, performanslı ticari ürünleri hayata geçirmektedir. Şirketin, 1 adet patent, 2 adet tasarım tescil ve 3 adet faydalı model başvurusu bulunmaktadır. Ayrıca Tübitak ile ortak sürdürülen ve destek aldığı 2 Ar-Ge projesi çalışmaları devam etmektedir.

Autodesk Inventor ile Daha da ileriye 
ICM, AutoCAD ile yürüttüğü CAD çalışmalarını, daha da ileriye taşımak için, Autodesk Inventor ile 3 boyutlu modellemeye geçiş yaptı. ICM Tasarım ve Ürün Geliştirme Sorumlusu Bayram Kesmen, Autodesk Inventor ile başlayan 3 boyutlu tasarım sürecini şu şekilde özetlemektedir: "Yeni tasarımlarımızı Autodesk Inventor sayesinde 3 boyutlu çizmeye ve modellerimizin sayısal prototiplerini oluşturmaya başladık. Sayısal modeller ile çalıştığımız için, hataları anında görmeye başladık. Yaptığımız tasarımları resme döktüğümüzde, eskiden harcadığımız zaman ve emek gözümüzde canlandı. Çünkü, Autodesk Inventor ile birlikte tasarım hızımız en az 4-5 kat arttı. Makina montajını bilgisayar ortamında hazırlarken, gereken hazır ve standart parçaları programın içinde bulunan kütüphane ile tamamladık. İhtiyacımız olan sac parçalardan tutun da tüm dişli ve kasnaklara kadar, uzun vakit ve emek isteyen parçaları Autodesk Inventor ile kısa sürelerde tasarlayabildik."

Bayram Kesmen, ayrıca, tasarım sonrasında Autodesk Inventor'un kendilerine sağladığı avantajlardan da bahsetmektedir: "Firmamız imal ettiği tüm makinelerinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Makinelerimizi teslim ederken, kullanma kılavuzu ve yedek parça siparişi için kataloglar hazırlıyoruz. Tüm katalog hazırlıklarını Autodesk Inventor'da tamamlıyor ve bu sayede müşterilerimizin isteklerine zamanında cevap verebiliyoruz."