Güriş ve Autodesk Çözümleri Entegrasyonu

Güriş Pazarlama 1985 yılından bu yana ELBA firmasının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. 1987 yılından bu yana da ELBA lisansı ile GÜRİŞ Beton Santrali üretmeye devam etmektedir. GÜRİŞ Beton Santralleri yurt içinde olduğu kadar yurtdışında da (Rusya, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Hırvatistan, Romanya, Irak...) kaliteli beton üretimine öncülük etmektedir. 20 yıllık beton santrali tecrübesine sahip olan Güriş Pazarlama, 550'nin üzerinde faal olarak çalışmaya devam eden GÜRİŞ Beton Santralleri'ne her türlü teknik destek ve satış sonrası hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Autodesk Inventor ile Tasarım Süreci

Güriş Pazarlama Ar-Ge ekibi 2 senedir Autodesk Inventor yazılımını kullanıyor. Ar-Ge Mühendisi Harun Yağmur "Autodesk Inventor'da ölçülerin kolayca değiştirilebilmesi, standart parça kütüphanesi ve yazılımın mekanik tasarıma olan yatkınlığı pek çok konuda bize kolaylık sağladı. Üretime geçmeden hataları görebilmek büyük kolaylık." diyor ve ekliyor; "Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile veri alışverişi yaparken tasarımlarımızı onlara daha iyi ifade edebiliyoruz, hata payı azalıyor. Katalogları oluşturma aşamasında 3 boyutla gelen görsellik işlerimizi kolaylaştırıyor. Makinalarımızı daha iyi tanıtmamızı sağlıyor. Ayrıca fiyat verme aşamasında BOM (malzeme) listeleri maliyet belirlememizde bize çok yardımcı oluyor." 

Fonksiyonel Tasarımın Gücü

Autodesk Inventor'un sunduğu fonksiyonel tasarım özellikleri, Güriş tasarım ekibine verimliliği ve hızı artırmada yardımcı oluyor. Harun Yağmur, Autodesk Inventor'un fonksiyonel tasarım özellikleri içerisinde yer alan tasarım hızlandırıcıların kendilerine sağladığı avantajları şu şekilde özetliyor: "Özellikle mekanik tasarım araçlarıyla (mil sihirbazı, dişli sihirbazı gibi), geometriye çok takılmadan fonksiyonelliğe yönelebiliyoruz. Tasarımını yapmak istediğimiz mekanik sistemi, gerçek dünya koşullarına göre tanımlıyoruz. Zaten Autodesk Inventor, bu tanımlarımıza göre, geometriyi otomatik olarak oluşturuyor. Bu da bize zaman kazandırıyor." 

AutoCAD Entegrasyonu

Autodesk Inventor'a geçmeden önce, uzun zaman AutoCAD kullanan tasarım ekibi, eski AutoCAD verilerini yeniden kullanmak için Autodesk Inventor'un sunduğu AutoCAD entegrasyonundan yararlanıyor. Ar-Ge Mühendisi Harun Yağmur, Autodesk Inventor ve AutoCAD entegrasyonundan bolca yararlandıklarını söylüyor: "Autodesk Inventor'un AutoCAD ile olan veri alışverişi ve AutoCAD ile beraber gelmesi, bizim için hem maliyetler açısından hem de eski verilerimizi korumak açısından büyük avantaj sağlıyor. Tedarikçilere DWG dosyalarını yollayıp onlarla iletişimimizi bu şekilde sağlıyoruz. Eski tasarım verilerimiz DWG ortamında olduğu için bunları Autodesk Inventor’a taşımak çok kolay ve sorunsuz oluyor.”